Tipy na úložné prostory pro malou ložnici

Průzkumy tvrdí, že člověk zhruba třetinu svého života stráví spánkem. Ložnice by proto měla být nejudržovanější místností v bytě. Místo toho se často stává skladištěm nepotřebných nebo neforemných věcí. A výsledný chaos samozřejmě negativně působí na klidný a nerušený spánek.

Ze všeho nejdříve si položte základní otázku: Opravdu potřebujete k životu tolik věcí? Negativní odpověď vás nejspíš postaví před velké třídění. Jednoduché ANO v sobě naopak nese náznak plánování a chytrých řešení. Protože i malá ložnice může mít velké úložné prostory.

Zapomenutý prostor pod postelí

Většina lůžek má pod sebou škvíru, která s přehledem pojme větší či menší krabice nebo košíky na málo používané věci. Neustálé vysouvání těžkých beden ale může být únavné. Vyplatí se proto všechny zásuvky vybavit malými kolečky.

Komplexnější řešení vám může nabídnout postel s úložným prostorem ve formě praktických zásuvek, které pojmou i objemnější materiály. Jde vlastně o geniální spojení standardní ložnicové komody (peřiňáku, chcete-li) a lůžka pro jednu či dvě osoby.

Nenápadné úložné prostory

Mohlo by se zdát, že otvíracím taburetkám z doby našich babiček už definitivně odzvonilo, ovšem do malé ložnice byste jen těžko hledali praktičtější úložný doplněk. Do taburetky můžete v klidu schovat rozečtené knihy nebo časopisy a pak si na ni postavit kávu.

Skvělým řešením mohou být i malé poličky nebo výklenky vyražené přímo ve stěně. Vejde se na ně vše od vzpomínek na letní dovolenou až po nezbytný budík a láhev noční minerálky. Stísněné prostory navíc opticky zvětšují a dodávají jim pocit vzdušnosti.

Multifunkční čelo postele

Před spaním se nemusíte dívat jen na holou stěnu. Spojení čela postele s odpočinkovými nebo úložnými prvky působí esteticky a neotřele. Například Královská postel s vysokým polstrovaným čelem potěší všechny vášnivé čtenáře, kteří se jinak cítí nejpohodlněji v křesle (na které samozřejmě v ložnici není místo). K dostání jsou ale i postele s čely proměněnými v soustavu poliček, které bez problémů nahradí noční stolky nebo komody stojící těsně vedle postele.