Tipy na zdravější spaní a hygienu matrace

Zařídili jste si úplně novou ložnici, které dominují posuvné, prosklené úložné prostory. Na zdi visí uklidňující obrázek abstraktního ztvárnění autorova pocitů a uprostřed toho všeho stojí kvalitní postel i s dokonalou matrací. Záda přestávají bolet a vy se každým dnem probouzíte do lepší budoucnosti. Věřte, že nákupem kvalitní matrace nic nekončí.

Mnoho zákazníků poskytnou investici do matrace a domnívají se, že jim bude sloužit a poskytovat komfort bez jakékoliv údržby. Musíme myslet na plísně, tvorbu roztočů a hygienu. Věnujte své matraci trochu času a ona se vám odvděčí dlouhověkostí v té nejlepší kondici.

Zásady péče o matraci

Péče a hygiena o matraci začíná už před nákupem. Nejdříve je nutné zohlednit snadnou údržbu dle nabízeného potahu, který za všech okolností volte snímatelný. Díky tomu můžete potah bez problému vyprat.

Potah je jedna věc a matrace, která se do pračky nevejde věc druhá. Právě z těchto důvodů je nutné každé ráno odstranit peřiny a polštáře z postele. Následně nechat matraci tzv. vydýchat. Dostatečný přísun vzduchu odvede nahromaděnou vlhkost, teprve až potom můžete postel zastlat. Dbejte na dostatečný přísun vzduchu a vyhněte se tak nadměrné tvorbě roztočů a plísni.

Jaká je životnost matrace?

Základním předpokladem pro zdravou matraci v kondici je dostatečný přísun a cirkulace vzduchu. Větrejte ji každý den ráno. Rovněž nezapomínejte pravidelně prát všechny lůžkoviny, proto je výhodou snímatelný potah dělitelný na dvě samostatné poloviny.

Díky tomu vyperete a usušíte jednu část a posléze vyperete druhou. Jakmile se naučíte tyto zásady dodržovat se železným zvykem, bude vaše matrace nejen provoněná, ale celých 7 až 10 let vám bude poskytovat maximální komfort. Po této době je vhodné zakoupit matraci novou. Díky těmto pravidlům budete spát mnohem čistěji bez přemnožených roztočů.

Zakupte si kvalitní matraci se snímatelným potahem u specialisty na matrace ProSpánek.