Umělý ratan je krásný a levný, vyzkoušejte kouzlo ratanového nábytku i vy!

Odolnost a skvělý vzhled – to jsou benefity, které nábytek z umělého ratanu řasí na špičku prodejní pyramidy už po několik let. Obliba přírodních materiálů je v jeho případě vykompenzována výjimečně naturalistickým vzhledem, který uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky. A vysoká odolnost proti povětrností vlivům se na zahradě nebo domácí terase hodí vždycky.

Nabídka polyratanového nábytku (jak se také nábytku z umělého ratanu říká) dosahuje dnes neobvyklé šíře. Není divu. Ratanové židle, stoly nebo křesílka se hodí do každého exteriéru i interiéru. Zahradní nábytek z umělého ratanu se dá využívat v létě i v zimě a díky unikátním vlastnostem neztrácí po velmi dlouhou dobu pevnost, barevnost ani tvar a je tak prakticky nezničitelný.

Umělý ratan si rozumí se sklem, barvami i kovem

Kromě širokých možností využití je umělý ratan oblíbený i pro svou univerzálnost. Přírodní vzhled  lze totiž zakomponovat prakticky do jakéhokoliv stylu. Ratanové sofa, stolička i jídelní set si rozumí s jakýmkoliv interiérem. Jeho jemnost a elegantnost vyzdvihne kombinace se sklem, naturální živost zase chladný kov a to jak v lesklých tak i matných odstínech. Nejlépe vypadají modely s přiznanou kovovou konstrukcí, která se nenásilně proplétá s kusy umělého ratanu v dokonalé harmonii.

Pomoci mohou i vhodné barvy na zeď, které dovolí vyniknout elegantním liniím a jemně propracovaným detailům jednotlivých kousků. Vhodně je vybírat spíše pastelové nebo jemné teplé odstíny, které se k barvě dřeva hodí nejlépe.

Natíraný ratanový nábytek případně nábytek vybavený barevnými textiliemi vás pak už ve výběru vhodných barev neomezuje vůbec. Nedoporučují se jen příliš křiklavé odstíny, které negativně působí na psychiku lidí a probouzejí v nich pocit nepokoje nebo dokonce agrese, což se k příjemné posezení na zahradě nebo na terase rozhodně nehodí.