Umíte vybrat správné granule pro štěně?

Výběr správného krmiva pro psy není lehkým úkolem, tedy za předpokladu, že neznáte chovatelský internetový portál Můj Mazlík. Naleznete zde přední výrobce značkových krmiv s jasným zacílením na koncového pejska přesně podle jeho specifických požadavků. Nejde jen o to přijít do obchodu a hodit do vozíku krmivo nebo granule za nejvýhodnější či sníženou cenu. Pes má své potřeby, které se různí věkem, váhou nebo aktivitou. Podívejte se na základní rozdělení krmiv, podle něhož můžete svůj výběr lépe provést.

 

Krmiva pro štěňata

Každý pejsek ve svých počátečních fázích života potřebuje optimální a především vyváženou stravu plnou živin a všech důležitých látek. Hlavní složku potravy tak musí tvořit vápník a fosfor pro správnou tvorbu kostí a svalů. Kvalitní krmivo v této vývojové etapě má opravdu velký vliv na celý jeho budoucí život. Udělejte vše pro to, aby se jeho jídelníček skládal výhradně z vyvážené stravy. Toto krmivo se zároveň nakupuje s ohledem na velikost plemena.

tow-high-prairie-puppy-136kg-800x600

Granule pro štěňata malých plemen

U malých plemen se pejsek považuje za štěně až do jednoho roku. Tělesný vývoj těchto pejsků probíhá mnohem rychleji, proto potřebují mnohonásobně vyšší příjem kvalitní bílkoviny a minerálů. Pokud chcete, aby váš pejsek vstoupil do další fáze svého života s nejlepšími předpoklady, určitě se zaměřte na holistická, prémiová nebo superprémiová krmiva pro psy.

 

Granule pro štěňata velkých plemen

Všichni mazlíčci bez ohledu na svůj původ nebo čistotu si zaslouží ty nejlepší krmiva pro psy. Štěňata velkých plemen dospívají mnohem později až ve svých dvou letech. Právě proto musí vývoj kostí, svalstva a orgánů probíhat rovnoměrně. Dávejte si tedy pozor, aby zakoupená krmiva pro psy neměla příliš velký energetický potenciál. Zde se raději řiďte dobrým pravidlem, že méně je více.