Vyberte si nejpraktičtější gril

Letní sezóna je v plném proudu a kdo se ještě nestihnul probudit ze zimního spánku,určitě si nestihne zakoupit ani kvalitní gril. Posezení s přáteli pod širým nebem či zastřešenou terasou je již tradičním prvkem vlastníků zahrad. Grilování masa je tak bezkonkurenční aktivitou, která se stává stále oblíbenější. Křehké a rovněž šťavnaté maso doplněné o lahodnou zeleninu či naložené houby. Vynikající vůně a báječné jídlo jako stvořené pro letní podvečery. Ještě před tím, než se zasníte a jen v myšlenkách ochutnáte finální pokrm se vraťme do obchodu. Víte vůbec jaké grily dnešní trh nabízí? Pořizovat tento nástroj pro výrobu kvalitních pokrmů jen podle ceny se nevyplatí.

Drahý nebo laciný gril?

Ve své podstatě nám dokáže posloužit i laciný gril za 200 Kč z běžného obchodního řetězce. Pokaždé záleží na zkušenostech a zručnosti daného majitele. Pro náročnější klientelu se zvýšenými požadavky na snadnější manipulaci jsou na trhu důmyslnější výrobky, které slibují vyhovující komfort a jednoduché užívání.

Ještě před tím, než se pro gril rozhodnete si rozmyslete, kde ho budete převážně používat a jak dlouho ho chcete mít v kvalitní kondici. Běžné grily na dřevěné uhlí patří mezi nejlacinější, naopak plynové jsou náročnějšíí. V případě, že si chcete dopřát chuť grilovaného masa i v bytové jednotce na terase, zakupte si elektrický gril.

Gril na dřevěné uhlí

Jistě také nedáte dopustit na jedinečnou chuť masa dělaném na dýmu z dřevěného uhlí či briket. Nevýhodou je kompletní čas, kdy je zapotřebí dřevěné uhlí rozpálit a následně zlikvidovat. Moderní technologie nás však neustále okouzlují ve svém pokroku. Díky funkci rychlý start se o dřevěné uhlí nemusíte starat a samo se roztaví do deseti minut. Výběr grilu tedy nepřináší až taková úsilí. Závisí na vašich finančních možnostech a nárocích na jednotlivé funkce, které grily poskytují.