V kondici díky funkčnímu tréninku a spinningu!

Udržovat si postavu ve skvělé kondici můžete mnoha způsoby. Plavání, tenis, běhání, cyklistika, posilovna nebo squash jsou obvyklými a známými formami sportování, při kterých zpevníte své paže, nohy i bříško, zbavíte se tuků a zpevníte svalstvo celého těla. Pokud však chcete cíleně zlepšit kondičku, zdraví, flexibilitu, vytrvalostní a maximální sílu, využijte služeb funkčního tréninku!

 

Podstata funkčního tréninku

heat1Funkční trénink znamená postupné zlepšování kondice. Neprobíhá jako maximálně těžký trénink, ze kterého přijdete domů strhaní a unavení. Naopak!  Funkční trénink využívá několika metod, které vedou k viditelným výsledkům. Předně se na funkčním tréninku naučíte pracovat a unést svoji vlastní váhu. Možná to některé překvapí, ale unést sám sebe není nic jednoduchého. Funkční trénink tedy znamená klasické kliky, dřepy a cvičení s vlastním tělem. Nejde vůbec o to, že při cvičení využíváte činky, lana, kettlebelly nebo medicinbal. Naučíte se především pracovat sami se sebou a případné cvičební pomůcky nebo posilovací stroje si musíte zasloužit až poté, co uzvednete sebe. Osobní trenér funkčního tréninku na tom s vámi bude pečlivě a odborně pracovat.

Funkční trénink je většinou prováděn v malé tréninkové skupině klientů, kterým se trenér může dobře věnovat a vysvětlit správnou techniku. Využít jeho služeb můžete však i individuálně stylem, šitým přímo vám na míru. Ten vás bude bavit a na trénink se budete těšit. Abyste byli přesvědčeni o vaší zlepšující se kondici, v průběhu cyklů vám bude na funkčním tréninku prováděna kontrola i poradenství k zdravému životnímu stylu. Funkční trénink probíhá jak v klasických sálech, tak i ve specializovaných funkčních zónách, které nabízí vše, co je na funkční trénink třeba.

 

Spinning® pro dokonalé posílení nohou

K lepší kondici si můžete pomoci i cyklistikou, která probíhá ve fitness sále – tzv. spinning. Spinning® se nabízí klientům začátečníkům i pokročilým. Na každé z těchto lekcí se využívá různé obtížnosti jízdy, způsobů jízdy i hudby, která vás motivuje k pohybu. Na spinningu posílíte stehna, lýtka i zadeček, na konec tréninku někteří trenéři přidávají ještě krátké posilování paží či břicha pro komplexnost tréninku. Vyzkoušíte Spinning® i vy?

spinning

Po náročném tréninku si dopřejte relax ve wellness klubu

Aby bylo vaše tělo v rovnováze, nebylo přepnuté, unavené, měli jste dost sil a energie pro každodenní činnosti a práci, dopřejte si kromě tréninků také pořádný odpočinek.

Vhodnou formou relaxu je využít wellness klub ve fitness centrech, ve kterém si můžete odpočinout ihned po tréninku. Máte rádi finskou saunu, masáž, parní saunu, Whirlpool bazén nebo lenošení na pohodlném lehátku? Nebo jste spíše příznivci klidného body and mind cvičení, na kterém se odplaví stres z hlavy a vy se tak skvěle uvolníte? Veškeré formy odpočinku a relaxování jsou vám ku prospěchu, nevyčítejte si proto, že jste místo tréninku  zašli užít si chvilku pro sebe! Díky odpočinku se vaše tělo i mysl zregenerují, svaly se uvolní, posílíte kardiovaskulární systém a zlepšíte stav vaší pokožky. Navíc budete domů z wellness odcházet jako znovuzrození.