Vadí vám v bazénu štiplavý zápach chloru? Co dělat?

Koupání v zahradním bazénu patří k nejpříjemnějším aktivitám v horkých letních dnech. Je ale mnoho skutečností, které dokážou koupání a relaxaci v bazénech výrazným způsobem znepříjemnit. Jednat se může nejen o snížení kvality vody následkem zanedbání péče o bazén, ale o skutečnosti, které se stanou i při pravidelné a důkladné péči. Mezi takové potíže se řadí například výrazný zápach chloru z bazénu, který může být nepříjemný. Jak vyřešit tento problém?

Změnit chlor za jinou desinfekční látku

Přípravky chlorové chemie patří mezi nejčastěji používané produkty, používané k úpravě bazénové vody v domácích zahradních či interiérových bazénech, ať už z důvodů výhodné ceny nebo široké dostupnosti. Ne každému ale přípravky s obsahem aktivního chloru vyhovují. V případě nedodržení dávkování dle návodu výrobce či více znečištěné bazénové vody může chlor reagovat s nečistotami v bazénové vodě, což se projevuje nepříjemným štiplavým zápachem. Působení bazénové vody s vyššími koncentracemi chloru může způsobit vysoušení pokožky či podráždění sliznic nebo zarudnutí očí. V dnešní době ale kromě chloru existují i jiné desinfekční látky, sloužící k plnohodnotné úpravě bazénové vody.

Aktivní kyslík nebo brom jako alternativa použití chloru při úpravě bazénové vody

Místo přípravků bazénové chemie na bázi aktivního chloru může být k údržbě a úpravě bazénové vody využita také bromová chemie nebo kyslíková chemie. Obě tyto kategorie přípravků bazénové chemie najdete i na českém trhu v portfoliu renomovaných výrobců bazénové chemie. Předností kyslíkových či bromových přípravků bazénové chemie je skutečnost, že jsou velmi šetrné k lidské pokožce a jejich použití při úpravě bazénové vody nedoprovází žádný nepříjemný „chemický“ zápach při zachování srovnatelné účinnosti při úpravě bazénové vody. Kde ale tyto produkty najít? Jen málo výrobců bazénové chemie má ve své nabídce i jiné druhy přípravků, než jen na bázi aktivního chloru.

Vyberte si přípravky bazénové chemie značky PWS

Bazénová chemie PWS je na evropském trhu jednou z nejvíce uznávaných značek. Tato značka je totiž vyvíjena a vyráběna v laboratořích Techneco, dlouholetého specialisty v oblasti čištění a úprav vody. Právě společnost Techneco vyvíjí a vyrábí kompletní sortiment produktů, sloužících k úpravě bazénové vody, a to hned v několika kategoriích. Základem je samozřejmě chlorová chemie, ale nechybí ani kyslíková a bromová chemie. Ať už si vyberete přípravky s obsahem aktivního chloru, kyslíku nebo bromu, máte na výběr ze širokého spektra různých produktů ve formě bazénových tablet, granulátů či kapalných přípravků v prověřené kvalitě a s vysokou účinností.

Detailní nabídku bazénové chemie PWS najdete na www.eshop.techneco.eu.