Vánoční dekorativní rampouchy

Svíticí rampouchy se poslední dobou stávají čím dál populárnější. A není divu. Díky čirému průhlednému plastu věrně napodobují vzhled klasických rampouchu a proto si můžeme užívat romantický vzhled rampouchy ozdobeného domu i v době, kdy počasí venku zrovna Ladovskou zimu nepřipomíná.

 

Kde rampouchy použít

Nejčastěji se rampouchy používají na ozdobu domů, teras, oken, nebo balkónů. Majitelé obchodů si s nimi mohou ozdobit výlohy a tak zvýšit viditelnost svého krámku. Primárně jsou určeny jako venkovní dekorace, ale pokud si chcete užívat rampouchů i doma u stromečku. Můžete si s nimi ozdobit například římsu krbu nebo stromeček. Vaší fantazii se meze nekladou. Krásu led krápníků si můžete užívat ve třech barevných variantách od teplé bílé, přes bílou, až po chladnou s nádechem do modra.

 

Napájení rampouchů

Kromě klasického napájení pomocí transformátoru, které je u LED osvětlení běžné a v případě vánočního venkovního led osvětlení je chráněno stupněm ochrany IP44, se dají rampouchy napájet i solárními články. Způsob napájení by měl být prodejcem uveden.  V popisu produktu. Můžete si tak vybrat, která z těchto dvou variant je vám blíže.

 

Spotřeba energie

S nástupem LED technologie se spotřeba energie výrazně snížila. Nemusíte se proto bát, že by vám svátečně vyzdobený dům příliš zatížil vaší peněženku. Spotřeba LED vánočního osvětlení je dána počtem diod. Běžné světelné řetězy mají 200 diod a spotřebu 12W. U světelných hadic je spotřeba dána jejich délkou. Dvaceti metrová hadice má spotřebu 24W. Kromě toho dobrý výrobce uvádí spotřebu energií u výrobku, a tak si můžete sami vybrat, jak moc úsporné žárovičky chcete.