Venkovní světla s čidlem osvětlí třeba terasu

Rádi byste se na své domovní terase cítili bezpečně a pohodlně? Nechte se inspirovat našimi tipy na krásné, a přitom praktické osvětlení, myslící na všechny aspekty vašeho pobytu ve venkovních prostorách.

 

Venkovní osvětlení domu? Začněte svítidlem na stěnu

Standardní terasa je obvykle s domem propojena díky velkým skleněným dveřím, které umožňují plynulé přecházení mezi interiérem a exteriérem. Může nás proto lákat pro osvětlení terasy využít světlo pronikající ven z místnosti skrz prosklené tabulky oken. To však k plnohodnotnému rozložení světla na terase rozhodně nestačí.

Zvláště v případě rozlehlejší terasy doporučujeme umístit na stěnu, k níž terasa přiléhá, jedno či dvě venkovní svítidla, designově sladěná s okolím.

 

Venkovní lucerny mohou mít i praktický senzor

Nebaví vás neustále šátrat po vypínači nebo zjišťovat, kdo zase zapomněl zhasnout světlo u garáže? Pak se vám určitě zalíbí venkovní senzorová světla, která reagují na pohyb okolo sebe a po chvíli nečinnosti se zase sama vypnou. Lze je sehnat v mnoha provedeních, nejčastěji ve tvaru obdélníku, půlkruhu či válce, takže není problém je sladit  s ostatními doplňky v okolí.

Vyrábějí se samozřejmě i v LED variantě pro zajištění maximální úspory během provozu. A přibývá i solárních světel, jež ke svému provozu vůbec nepotřebují zapojení do inženýrských sítí.

 

Venkovní solární světlo umístíte kamkoliv

Díky solárním lampám či lucernám nemusíte řešit, jak dostat elektřinu i do toho nejvzdálenějšího rohu zahrady. Dají se podle potřeby přenášet a jejich světlo vás bude doprovázet až 12 hodin.

 

Chcete od své terasy ještě něco víc? Ozvláštněte ji vodotěsnými LED pásky, které rozzáří i její nejvzdálenější okraj. A chcete-li si udělat jasno na podlaze, vsaďte na nájezdová svítidla, která se zabudovávají do úrovně povrchu terénu a odolají i častému ošlapu nebo dokonce pojezdu. Možnosti osvětlení terasy zkrátka ještě nikdy nebyly rozmanitější.