Vhodně zvolený pracovní oděv je sázka na jistotu a bezpečí

Povinností každého zaměstnavatele je zajistit bezpečnost pro své zaměstnance a to nejen na pracovišti, ale i co se týče vhodně zvoleného oděvu. Nutnost nosit pracovní oděv je pro drtivou většinu z vás nevítanou součástí vašeho zaměstnání, na kterou se díváte s odporem a nechutí. Úkolem pracovních oděvů je ochránit vás pomocí svých vlastností při práci i během pobytu na pracovišti, ale zároveň vám poskytnout nezbytné pohodlí, aby pro vás jejich nošení nebylo noční můrou. V současné době je nabídka pracovních oděvů více než pestrá, a proto si můžete vybrat pohodlné i vzhledově přitažlivé oblečení, jež vás spolehlivě ochrání.

Pracovnímu oděvu netřeba se vyhýbat!

Spousta zaměstnanců se pracovním oděvům vyhýbá co možná nejširším obloukem. Proč? Možná i vy byste na tuto otázku odpověděli argumenty, že pracovní oděvy jsou nepohodlné, vadí vám při práci, nevyznačují se kdovíjakou kvalitou a nemůžete se v nich hýbat. Pravděpodobně byste dodali i skutečnost, že nutná obuv je příliš těžká, rukavice vám neumožňují dostatečný úchop či cit v rukou a díky brýlím nevidíte tak ostře. Věřte, že dnes se dají pořídit pohodlné, kvalitní a na nošení příjemné oděvy. Víte, mezi čím vším můžete vybírat?

  • Pracovní obuv

Mezi nejnutnější součást pracovních oděvů jednoznačně patří pracovní obuv, kterou byste měli vybírat co možná nejpečlivěji. Vzhledem k tomu, kolik hodin denně v obutí strávíte, vám musí dokonale sedět, neměla by vás tlačit ani dřít, protože pak se nošení stává nepohodlným a vy se místo na práci soustředíte na nepříjemný pocit nohou.

  • Rukavice

Pracujete-li rukama, jistě se vám nevyhnula povinnost chránit si je pomocí rukavic. Ještě než si začnete stěžovat na jejich nepohodlnost, věřte, že dnes je na trhu více než pestré množství, mezi kterým můžete s radostí vybírat a najít tak takové rukavice, které vám padnou jako ulité a zároveň pro vás budou vzhledově přitažlivé.

  • Ochrana uší a očí

Další nevyhnutelnou součástí pracovních oděvů je i povinná ochrana očí a uší. Oči jsou nejzranitelnějším orgánem, a proto byste měli dbát na jejich ochranu. Při práci v hlučném prostředí naopak oceníte ochranu uší.