Víte, jak pečovat o trika s potiskem?

V šatníku každé osoby jsou šaty, které vyžadují zvláštní ošetření. Jinak by se mohly srazit, jejich dekorativní aplikace by odpadla a barvy by byly matné a vybledlé. Takové oděvy nepochybně zahrnují trika s potiskem, které se v důsledku neodborné péče mohou praskat, drobit se nebo dokonce se zaprat. Seznamte se s nejdůležitějšími a zároveň základními principy jejich ochrany, které nám umožní užívat si dekorativní potisk po dlouhou dobu.

 

Tipy od výrobce

Důležité informace o tričku vám poskytne jeho výrobce trickovy.cz. Před prvním praním si pokyny řádně přečtěte. Symboly, které obsahuje, není obtížné rozluštit, a podle pokynů výrobce si budete jisti, že tisk nebude praskat a barva se během několika týdnů používání nesmyje. Pokud jste však štítek odstřihli, vyplatí se použít níže uvedené tipy. Trvanlivost tisku samozřejmě závisí primárně na kvalitě použitých barviv a technice barvení, ale většina oblečení vyžaduje podobnou péči.

 

Péče o trika s potiskem při praní

Tričko s potiskem se vyplatí prát ručně. Moderní pračky jsou však vybaveny speciálními programy pro jemné tkaniny. Bez obav tak můžeme hodit triko s potiskem do bubnu. Musíme si však pamatovat, že je potřeba jej otočit na ruby, bez ohledu na to, zda se rozhodneme používat pračku nebo jej vyprat ručně. Díky této jednoduché operaci výrazně prodloužíme životnost tisku.

Během praní je také třeba dbát na správnou teplotu vody, která nesmí překročit 40 stupňů Celsia. V současné době dostupné prášky a jiné čisticí látky se snadno vypořádají se znečištěním ve vlažné nebo dokonce studené vodě. Trička by však neměla být ošetřována odstraňovačem skvrn nebo bělidlem. Zničí se tím potisk. Ze stejného důvodu nemohou být ošetřovány chemicky.

 

Jak trika sušit a žehlit?

Po vyprání je čas nechat triko či trička uschnout. V tomto případě je lepší se vzdát pohodlí sušičky a nechat potištěné oblečení automaticky uschnout na sušáku. Nedávejte tento oděv na přímé slunce. Existuje nebezpečí, že pod vlivem tepla změní svůj tvar a barvu a nápis nebo vzor se zhroutí nebo zmáčkne. Teplota je také důležitá během žehlení, takže byste měli triko žehlit na ruby, při teplotě nepřesahující 150 stupňů Celsia. Pokud se stále bojíte poškození tisku, můžete ho vyžehlit pomocí čistého hadříku, který poskytne další ochranu.