Víte, kudy uniká v domě nejvíce tepla?

Zatím prožíváme období sychravého podzimu, kdy se teploty ještě stále drží převážně nad bodem mrazu, ale tato situace se zanedlouho změní a přijdou první mrazy. Počasí dalo domácnostem jasný signál k zahájení topné sezony a v současnosti už interiér vytápí drtivá většina rodinných domů. Se začátkem vytápění interiéru přichází opět časté rozebírání zásadního tématu – tepelné ztráty rodinných domů. Zejména starší rodinné domy se potýkají s tím, že teplý vzduch z interiéru uniká téměř bez užitku. Kudy uniká největší část tepla? Odpověď by měl znát každý! 

Stačilo dávat pozor na základní škole

Abyste dokázali správně odpovědět na to, kudy uniká z interiéru teplo, není nutné několik let studovat moderní architekturu.  Stačilo dávat pozor na prvním stupni základních škol, konkrétně v hodinách fyziky. Zkuste si vzpomenout, jak se chová studený a ohřátý vzduch. Nevzpomínáte si? Zde je malá nápověda.

Když je vzduch zahřátý, sníží se jeho hustota a sníží se také jeho váha. Zatímco studený těžký vzduch zůstává při zemi, teplý vzduch naopak stoupá směrem kolmo vzhůru. Vidíte, že není tak těžké odhalit, kudy uniká největší množství tepla. Je to stropy a půdami.

Udržíte teplo uvnitř – udržíte finance na svém účtu

Proč se vlastně snažit o to, aby teplo z interiérů neunikalo? Pokud teplý vzduch z interiéru rychle odejde, musíte znovu topit a vytvořit nový. Výdaje na vytápění místností se tedy neustále zvyšují a nezastavují se. Snažte se tedy o to, abyste teplý vzduch udrželi v interiéru co možná nejdéle. Pokud to dokážete, mohou být úspory na vytápění až několik desítek procent ze současných nákladů. Nyní se podíváme na to, jaké úspory nabízí například zateplení stropů a půd?

magmarelax_rock4

Zde je jedna z nejefektivnějších metod

Systém Magmarelax je pro zateplení stropů a půd jedním z nejefektivnějších způsobů v současnosti. Jedná se i foukanou minerální izolaci, která na půdách vytvoří souvislou vrstvu izolačního materiálu bez tepelných mostů. Při porovnání s deskovými izolačními materiály je mnohem efektivnější při pokládce a minimalizuje riziko vzniku chyb. Nejnovější technologie výroby zajišťuje maximální účinnost. A jaké mohou být úspory.

Ušetřit 30% rozhodně není málo

Pokud budete zateplení stropů systémem Magmarelax porovnávat se zateplením fasády domu, tak minerální izolace na střeše je až několikrát levnější. Je dokonce levnější, než výměna oken na domě. Dosažené úspory mohou dosáhnout až 30% ze současných nákladů na vytápění, což za jediný rok může znamenat úsporu několika tisíc korun. Návrat investovaných financí může na úsporách být již za 4 roky a pak už jen šetříte. Materiál časem neztrácí své izolační vlastnosti, je odolný proti plísním, škůdcům, vlhkosti i proti ohni. Průměrná střecha rodinného domu je zateplena za 3 hodiny – bez nepořádku a bez ruchu.

 003

Detailní informace o tomto systému najdete přímo na www.magmarelax.cz.