Víte, kudy vám utíká až polovina tepla? Stropem!

Už je to tak, letošní zima se nejspíš zase pěkně podepíše na účtu za energie. Vždyť topná sezóna se rozeběhla naplno už koncem září! Babí léto uteklo jako voda, a my už začínáme odpočítávám dny zbývající do Vánoc. A co s tím můžeme dělat? Inu, třeba něco pěkného pro sebe i pro svůj dům – kvalitní zateplení totiž přináší užitek po všech stránkách.

 

Hledejte tu správnou investici

Informace o zateplení a typech izolace se v této roční době valí ze všech stran jako lavina. My vám chceme ukázat rychlé a snadné řešen –  kvalitní izolování stropu přírodní minerální izolací.

 

A proč zrovna strop?

Na to je odpověď velmi jednoduchá. Teplo přirozeně stoupá vzhůru, a pokud narazí na překážku (v našem případě minerální izolaci), zůstane pěkně tam, kam patří – doma. A navíc tyto výsledky jsou znát ihned po provedení samotné realizace. Rozdíl v místnostech před a po zateplení je zhruba 5°C, a to už stojí za zamyšlení. Co říkáte?

 

Také máte doma příliš drahé dutiny?

Pojďme se teď podívat, jak ty zmiňované stropy vlastně vypadají. U starších objektů jde většinou o trámový strop, s trámy vzdálenými přibližně jeden metr od sebe a podbitými spodním prkenným záklopem doplněným mírně izolujícím rákosem a omítkou. Horní vrstvu konstrukce tvoří vrchní prkenný záklop s pochozí vrstvou, případně zasypaný tenkou vrstvou škváry, tvořící podklad pro  betonovou mazaninu nebo pálené tvárnice. A právě prázdný meziprostor mezi jednotlivými trámy umožňuje teplu ze spodních místností nerušeně unikat střechou pryč.

Izolace bez štvanice aneb zapomeňte na nepořádek!

Při klasické izolaci je často využíváno klasických „desek“ z minerální vaty. Ty se však nedostanou všude, a celý prostor je tak třeba vyklidit a zároveň počítat s velkým množstvím minerálních vláken, opadlých při transportu nebo tvarové úpravě přímo na místě. Naštěstí existují i mnohem příjemnější a efektivnější způsoby.

V hlavní roli hadice

Nevadí jí ani obtížně dostupná místa a celá aplikace se odbude za pár hodin – takové jsou hlavní výhody foukané minerální izolace. Plnohodnotná instalace tepelné izolace střechy trvá zhruba 4–5 hodin, takže se už večer můžete těšit z báječného tepla. Materiál izolace tvoří přírodní minerály minerálů (čedič, sklo) a může se díky tomu pochlubit protipožárními vlastnostmi, i spolehlivou ochranou před zimními mrazy i letním parnem. Hmota se fouká přímo do stropních dutin, případně na volnou plochu. (První varianta se obejde bez vyklízení místnosti).  Bát se nemusíte odpadu ani nepořádku, žádný totiž jednoduše nevzniká.

 

Hlavní výhody v kostce

Nenasákavost a dlouhá záruka – takové by měly být vlastnosti správně zvoleného izolantu. Právě od nich se odvíjí naše úspora i užitnost řešení v následujících letech. Příliš šetřit se tedy rozhodě nevyplácí, spíše je lepší se zaměřit na kvalitu. Systém MAGMARELAX je na našem trhu jasnou jedničkou už několik let, takže v jeho případě se můžete na profesionalitu a kvalitně odvedenou práci rozhodně spolehnout.

Informujte se více o jednoduchém  systému MAGMARELAX na webových stránkách www.mojeizolace.cz nebo na telefonním čísle 800 100 533.