Co je MBA a proč se jeho studium vyplatí

Posunout se v kariéře, být dobrý šéf, poradit si s pracovními problémy, brát lepší peníze i umět se správně rozhodnout. Prestižní a uznávaný titul MBA vám k tomu pomůže.

Program MBA (Master of Business Administration) je forma postgraduálního studia, u které po úspěšném zakončení studia přibude k vašemu jménu titul MBA. Ten je globálně uznávaný po celém světě a ceněný zvláště u manažerských pozic, protože propojuje teorii s praxí. Studium MBA je určeno především pro vedoucí pracovníky a manažery, ale také podnikatele a to i ty budoucí, kteří se na založení své firmy teprve chystají. Program MBA má různé specializace podle zaměření oborů, nemusíte se tak nutně učit něco, co nebudete nikdy potřebovat. Pokud pracujete v oblasti zdravotnictví, vyberete si tuto specializaci a nebudete studovat gastronomii. Samozřejmě, pokud nebudete chtít. Vzdělání v oboru, kterému se věnujete, je ale vždy tou nejlepší volbou a investicí. MBA vás může kariérně velmi posunout i pomoci získat lepší finanční ohodnocení.

Pokud se rozhodnete studovat tyto profesní programy, nemusíte odejít ze zaměstnání a vrátit se do školních lavic. Na European School of Business & Management (ve zkratce ESBM) probíhá studium MBA online formou v kombinaci s interaktivními workshopy, které se konají 4x do roka. Studium trvá jeden rok a je rozděleno do tří bloků, aby si každý student mohl vybrat specializaci, která mu nejvíce vyhovuje. Online výuka probíhá kompletně v češtině, dokonale se přizpůsobí vašim časovým možnostem a je tak vhodná i pro velmi vytížené manažery.

Výhodou MBA programů je jejich zaměření na praxi. Nově získané znalosti budete moci využít při své práci. Při studiu budete řešit reálné situace a problémy firem, ale také třeba i ty, se kterými jste se sami setkali. Na ESBM se o kvalitní vzdělání stará profesionální lektorský tým, jehož členové sami působí na vysokých manažerských postech a vše znají ze své vlastní praxe. Zkušenosti tak mohou předat dál a pomoci vám s rozvojem pracovních dovedností v oblasti obchodu, práva, strategie, marketingu i komunikace. Dobrého manažera nebo podnikatele totiž nedělá teorie, ale právě praxe. Začít studovat MBA můžete kdykoli, třeba hned, tak proč to odkládat a o lepší práci jen snít.