Vlhkost vzduchu. Jak moc je důležitá pro nás i zařízení interiéru?

Zakládáme si na zdravém životním stylu, důkladně sledujeme složení potravin či si aktivně udržujeme dostatek pohybu. To, čemu však mnoho z nás nevěnuje dostatek pozornosti, je kvalita vzduchu, který dýcháme. Ta nás ovlivňuje víc, než by kdo čekal. Jaká je tedy ta správná vlhkost a co dokáže udělat s interiérem, když je její hladina příliš vysoká či nízká?

 

Vlhkost vzduchu doma

Když je řeč o vlhkosti vzduchu, mnohým z nás se možná v první řadě vybaví venkovní vlhkost vzduchu. Tu však nijak řešit či ovlivnit nemůžeme. Vlhkost vzduchu, kterou ovlivnit můžeme, je ta vnitřní, která nám dělá společnost po celé dny v zaměstnání a doma. Optimální vlhkost vzduchu je základem pro vaše zdraví a proto bychom se o tento faktor měli zajímat. Ideální vlhkost vzduchu je mezi 45 – 60 % v zimě, v létě pak od 40 – 55 %. V mnohých domácnostech je však vlhkost vzduchu okolo 20 % a takto suchý vzduch vám ale může zdravotně uškodit, proto jej raději začněte řešit zavčas.

 

Vlhkost vzduchu ve veřejných prostorách

Vlhkost vzduchu může leckdy způsobit nemalé problémy, jako jsou především plísně. Nevhodné je nejen to, že je dýcháme, ale mohou se také usadit na stěnách, na koberci, na nábytku, ale i na textiliích. Přemíru vzdušné vlhkosti musí často řešit muzea, galerie, knihovny či archivy, které v budovách ukrývají vzácné artefakty či díla, která by byla vysokou vzdušnou vlhkostí znehodnocena. Tato zařízení využívají speciální odvlhčovače, které udržují vzdušnou vlhkost v normě. Odvlhčovač je skvělým pomocníkem, který udržuje správné klima, a veškeré součásti interiéru tak chrání od hniloby, plísně, rzi nebo jiného poškození. Pohlcovač vlhkosti však nemusí využívat pouze veřejné budovy. Má univerzální využití, skvělý je tedy také pro domácí použití. Na trhu se nabízí mnoho možností, jak váš interiér zbavit vlhkosti. Využít můžete různé odvlhčovače, přispět k řešení vlhkosti mohou i sušičky.

Poraďte si s vlhkostí a přizvěte si na pomoc kvalitní techniku, která vás dokáže zbavit vysoké vzdušné vlhkosti jednou provždy!