Vodní filtr umí vykouzlit zdravou a chutnou vodu

Přes léto je větší horko a také více cestujeme a sportujeme. Potřebujeme tak zvýšit pitný režim, aby naše tělo fungovalo bez problémů a mělo dostatek všeho, co potřebuje. Nejlepší je čistá a chuťově dobrá voda. Získat ji můžeme pomocí vodních filtrů.

 

Pro lepší chuť

Obyčejná voda je pro nás nejpřirozenějším prvkem pitného režimu, často ale máme problém s její chutí. Z kohoutku v naší republice teče většinou voda kvalitou na velmi dobré úrovni, přesto se vyplatí pro každodenní pití pořídit vodní filtr. Základem toho, zda vodu budeme či nebudeme pít, je totiž její chuť. A ta často není úplně dobrá, proto pak raději místo o sklenici vody sáhneme po sladkých limonádách, které jsou plné chemických konzervantů a umělých barviv. A když voda nechutná nám, nebude nejspíš chutnat ani našim dětem, u kterých je pitný režim velmi důležitý. Že je potřeba se napít nám dá tělo vědět pocitem sucha v ústech a žízní, i když bychom se měli snažit se do tohoto stavu nedostat. Právě žízeň už je první varování, že v našem těle není vše v pořádku a hrozí nám dehydratace. Později se mohou přidat také bolesti hlavy, únava a křeče, proto je dobré pít pravidelně a nečekat, až tělo vyšle nouzový signál.

 

Kdykoli a kdekoli

Čistou a chuťově dobrou vodu pijeme rádi. Filtry na vodu pomohou zlepšit chuť vody a zároveň ji zbaví nečistot a škodlivých látek, jako jsou pesticidy, antibiotika nebo těžké kovy. Ponechají v ní však tolik potřebné minerály a stopové prvky, které naše tělo využije. Upravená voda je tak vhodná i pro malé děti, některá dokonce i pro kojence od půl roku věku. Už nebudete potřebovat sirupy a šťávy k dochucení nebo přehlušení různých pachutí, a to kdekoli. Cestovní filtr na vodu si totiž můžete vzít s sebou kamkoli jen chcete. Třeba na dovolenou na chatu nebo do kanceláře, už za pár minut přefiltruje konvici a vy se tak ani na cestách nebo v práci nemusíte vzdávat takové chuti vody, na kterou jste zvyklí.

Dostatečný pitný režim pomůže vyváženému fungování těla, zlepšení koncentrace i nálady, předchází bolestem hlavy i únavě a v létě pomáhá také ochlazovat. Nezapomínejte proto pravidelně pít a samozřejmě ohlídat i své děti.