Výběr elektrického kola pro seniory

Je skvělé, že i starší lidé mohou pohodlně jezdit na kole, i když by tak bez elektrokola již nečinili. Mnohé bolí klouby, chodidla, celé nohy, to vše z důvodu opotřebování, chybějících vitamínů, nemocí. S elektrokolem se ale opět mohou vydat na nákup na kole, nebo si zajet do vedlejší vesnice za kamarádkou či rodinou. Horské ektrokolo pomůže při jízdě po rovině i do kopečků, proto je u seniorů tak oblíbené a stále žádanější.

Záludnosti elektrokola

Ať už kupujeme cokoli, vždy se najdou drobnosti i podstatná fakta, na které si dát při koupi pozor. I u elektrokola musíme dát pozor na některé vlastnosti. A nejde rozhodně jen o tvar nebo barvu kola. To je spíš na konci řebříčku toho, co bychom měli řešit.

Kde je umístěna baterie? Možná se vám zdá tato otázka úsměvná. Ale i v místě upevnění baterie může být rozdíl, a je na vás, kde vám bude víc vyhovovat. Někdo ji chce mít nad zadním kolem, jiný je raději, když je umístěna ve středu kola pod hlavní tyčí konstrukce kola.

Dobíjení baterie? Určitě vás bude zajímat, jakým způsobem a jak dlouho bude trvat dobití baterie. Je možné dobít ji rychlejším způsobem, nebo má jen jeden režim?

Jak dlouho na baterii ujdete? Samozřejmě záleží na terénu, ale průměrnou délku jízdy byste měli znát. V tomhle je rozdíl mezi bateriemi dost velký, a pokud se rozhodnete pro levnější variantu s nutností dobít ji častěji, spočítejte si, jestli vám takový výkon baterie bude stačit, abyste dojeli do cíle, kde budete jezdit nejvíce.

Životnost baterie? To je také podstatný údaj. Kolikrát ji budeme moci nabít a jak k ní přistupovat, abychom ji použili co nejvíce?

Konstrukce elektrokola? Jak je kolo těžké a jaké má pneumatiky? I to hraje roli v tom, kolik toho na kole ujedete. 

Co s vybitým kolem? Dokážete na kole bez problémů ujet, pokud se vám stane, že se baterie přece jen vybije a vy ji nebudete mít kde okamžitě dobít? Dostanete se k zásuvce svépomocí? Nebo je pro vás šlapání příliš těžké?

Elektrokolo pro ženy i pro muže bychom měli vždy kupovat s vědomím, že je potřeba, aby na něm majitel svedl jet i v případě vybití baterie. Jinak by se mu jízda mohla stát nebezpečnou, ať už by se snažil šlapat nebo šel kus po cestě vedle kola. Na nezávislých serverech o elektrokolech najdete spoustu rad, jak si vybrat mezi elektrokoly horskými, silničními a dalšími. Jiné elektrokolo vyberte pro jízdu po městě, jiné pro toulky přírodou a jiné, chcete-li terén tu a tam prostřídat.