Jak na rybaření s dětmi

Při výchově dětí jsou důležité dvě věci. Za prvé – děti se učí příkladem a nápodobou, tak dbejte na to, abyste jim šli vždy příkladem. Za druhé – děti nebudou nikdy vzpomínat na hračky, které jste jim koupily, ale na čas, který s vámi trávily. Proto je velmi důležité se jim věnovat a mít spoustu společných rodinných zážitků.

Na škodu nebude, pokud budete mít jako rodina společné hobby. Můžete klidně sbírat kešky, jezdit na kole, ale naším tipem je rybaření. Rybařina spojuje sport, relaxaci a pohyb na čerstvém vzduchu. A to je pro děti a věčně přetažené rodiče velmi důležité.

Jak začít s dětmi rybařit?

Určitě jim nemusíte kupovat nejnovější rybářské pruty na ryby, klidně jim nechte nějaký starší po vás, hlavní bude je naučit s prutem správně zacházet. U rybníka bývá někdy velmi chladno, mokrá půda a tak jim pořiďte kvalitní oblečení, a voděodolnou obuv. Na škodu nebudou ani kvalitní sluneční brýle a v létě krém s ochranným UV faktorem.

Začněte doma

Ukažte jim nějakou publikaci, ve které jsou vyobrazeny druhy ryb, vyprávějte jim o rybách, povídejte si o tom, co která ryba jí, jak žije, na jakou nástrahu se dá chytit. Bude se jim to hodit nejen pro rybaření, ale také do hodin přírodopisu. Navíc je naučíte si vážit přírody a živých tvorů – to je v dnešní době velmi důležité, protože spousta dětí zná jen mobily, počítače a přímořská letoviska.

Starší děti

Starší děti můžete naučit vázat vlasce, připravovat výbavu, také je neváhejte přihlásit do rybářského kroužku, kde je naučí další triky a tipy a navíc si tam najdou nové kamarády.

Dbejte na bezpečnost

Pokud budete chytat z rybářského člunu, nezapomeňte dítěti dát záchrannou vestu, nezejděte na ryby pouze jako jeden dospělý a více dětí, snadno by se mohlo stát, že v nestřeženém okamžiku dítě spadne do rybníka. Bude-li vás víc, určitě si rybaření užijete lépe.