Výběr spodního prádla: na co nezapomenout

Nosíme ho každý den, většina z nás bez něj ani neopustí svůj domov a požadujeme po něm především pohodlí. Spodní prádlo však musíme dobře vybrat, aby se nám příjemně nosilo.

Pohodlí je u spodního prádla základní kritérium, a platí to pro pánské i dámské spodní prádlo. Pokud vám neustále padají trenýrky nebo musíte každých pár minut vracet ramínko podprsenky na své místo, o pohodlném nošení se nedá mluvit. Proto jsou při výběru důležitá určitá kritéria, na která se vyplatí se zaměřit.

  • Velikost musí odpovídat té naší. Vybrat si větší nebo menší spodní prádlo nás připraví o pohodlí a často i přidělá starosti. U mužů mohou příliš volné trenýrky způsobit i podráždění kůže pod kalhotami protože přebytečná látka se shrne a dostane tam, kam nemá. Muži mají tendenci kupovat si prádlo větší, naopak ženy si velikost spíše ubírají. Ať tedy nosíme XS nebo XXL, vždy musíme vybrat velikost správnou.
  • Střih je u žen i mužů důležitý, rozhoduje o tom, jak se prádlo bude nosit. U dámských kalhotek se liší především výškou pasu a vykrojení kolem stehen, u pánského prádla pak rozlišujeme tři základní typy. Slipy bez nohavičky, upnuté boxerky s nohavičkou a volnější trenýrky také s nohavičkou.
  • Materiál rozhoduje o tom, zda si budeme nebo nebudeme uvědomovat, že prádlo máme na sebe. Kvalitní prádlo bychom neměli téměř vnímat. Sázkou na jistotu je bavlna či bavlna s příměsí syntetických vláken, jako je elastan, polyester, spandex nebo modal. Funkční prádlo pak využijeme na sport nebo outdoor aktivity, protože lépe odvádí pot a rychleji schne, materiál ale může být pro někoho nepříjemný.

Vybírat prádlo pro sebe je jednoduché, pro někoho jiného už to může být trochu oříšek. Volte tedy podle svého nejlepšího vědomí kvalitní materiál a zpracování, vhodné je také znát alespoň orientačně velikost.