Vybíráme cestovní pojištění

Léto už se blíží, takže i vás určitě čeká dovolená. Pokud letos vyrážíte za hranice České republiky, nesmíte zapomenout na jednu vele důležitou věc – zařídit si cestovní pojištění. Jak by mělo vypadat, na co je třeba si dát pozor a kde ho zařídit nejvýhodněji? Zjistili jsme za vás.

 

Jak vypadá ideální cestovní pojištění

Pamatujte si, že cestovní pojištění vždy musí odpovídat typu vaší dovolené. To znamená, že musí být uzpůsobeno činnostem i místu, kde se budete nacházet. Pokud budete například sportovat, je třeba si zaplatit i připojištění pro daný druh sportu. V každém případě musíte sledovat výši pojistných limitů. Je to nejvyšší možná suma, kterou vám pojišťovna při dané pojistné události vyplatí. Čím vyšší, tím samozřejmě lépe, ale na druhou stranu není nutné nic přehánět.

maxstream.cz_online_ergo_cz_01

Pokud jedete na běžnou dovolenou k moři, bohatě vám postačí základ. Součástí cestovního pojištění by určitě mělo být i připojištění proti úrazu. Při delších cestách se vyplatí, když si pojistíte zavazadla a vhod jistě přijde i pojištění odpovědnosti. Pro dokonalý přehled o tom, co je potřeba, si přečtěte ještě tyto časté dotazy k cestovnímu pojištění. Pojistku byste měli mít i v případě, vyrážíte-li za hranice třeba na jediný den, nikdy nevíte, co se může stát. Příklad toho, že se pojištění vyplatí, najdete v tomto článku.

maxstream.cz_online_ergo_cz_02

Kde nejvýhodněji?

Cena za jeden den pojištění se pohybuje v řádu desítek korun, mezi jednotlivými pojišťovnami přesto existují značné rozdíly. Pokud chcete mít o nabídce přehled, pomůže vám v tom například tato kalkulačka pro cestovní pojištění. Z hlediska času i ceny je výhodnější, když si sjednáte smlouvu online. Některé pojišťovny při této formě nabízejí různé bonusy a nižší ceny. Výhodou je, že online cestovní pojištění můžete sjednat třeba i několik hodin před odjezdem.