Zamezte přehřívání rodinných domů v letním období

Zatím se letní počasí s vysokými teplotami u nás ještě tolik neprojevilo. Nebude ale dlouho trvat a všichni začneme v domácnostech hledat chladný kout, ve kterém se budeme moci schovat před vysokými venkovními teplotami. Bohužel v mnoha případech, zejména pak u starších rodinných domů, žádný takový kout nenajdeme. V domech dochází k velkému přehřívání a teploty uvnitř jsou srovnatelné s těmi venku, takže ani otevřená okna dokořán nic nevyřeší. Pokud se tento problém týká i vás, máte nejvyšší čas najít správné řešení této situace.

Nedělejte ukvapené závěry a zjistěte příčinu

Nezačínejte situaci řešit zbrkle a nekupujte zbytečně drahé klimatizace a moderní technologie pro ochlazení interiéru. Nejprve je vhodné odhalit hlavní příčinu přehřívání. Hlavní příčina je zcela logická – slunce, které se opírá do domu. Nejvíce tedy do samotné střechy. Ať už máte jako krytinu betonové tašky, plech, lepenku nebo šindel, rozpaluje se do vysokých teplot. Automaticky tedy dochází k nashromažďování horka pod střechou a horko pak postupuje do celého domu.

 ceiling-569035_640

Zabraňte, aby horko prostupovalo dále

Na nevyužívaných půdách vyšší teploty vlastně ničemu nevadí. Důležité je, aby neprostupovalo dále do obytných částí domu. V takovém případě je ideální volbou zateplení stropů a půd. A nemusíte se bát žádného velkého stavebního zásahu na svém domě. Existují technologie, díky kterým je střecha zateplená za 3 hodiny, bez nepořádku a bez hluku. A rozhodně se nejedná o žádné provizorní řešení, ale o vysoce účinnou technologii.

IP Izolace Polná – specialista pro tento druh zateplení

Společnost IP Izolace Polná je specialistou přesně pro tento druh zateplení. Pro realizaci samotného zateplení využívá vysoce kvalitní foukanou minerální izolaci Magmarelax. Aplikaci provádí zkušený pracovník a zajistí rovnoměrné rozložení po celé ploše. Samotná izolace patří mezi nejvyvinutější nejen u nás, ale celosvětově. Izolační účinky jsou vysoké a to nejen v létě, kdy brání pronikání tepla do interiéru, ale také v zimě, kdy brání únikům tepla ven. Výrazně tedy snižuje výdaje za vytápění.

 wood-lattice-667026_640

Detailní informace o materiálu a možnostech najdete na www.magmarelax.cz.