50xyc105or

Vybíráme zahradní houpačku

Jak nejlépe vybrat zahradní houpačku, aby dělala radost a zároveň přestála rozmary počasí? Z jakých typů vůbec můžeme vybírat a na co bychom si při koupi měli dát pozor?

 

 

 

 

Zahrada je často místem odpočinku. A zahradní houpačky udělají radost jak dětem, tak dospělým. Poslouží jo místo pro čtení, jako lehátko i jako sedačka při posezení s přáteli. Nahradí tedy několik kusů zahradního nábytku najednou.

Praktičnost versus vzhled

V nabídce českých obchodů najdeme povětšinou dřevěné a kovové houpačky. Mezi exkluzivnější kousky pak můžeme zařadit ty vyrobené z ratanu. Zatímco dřevo působí na zahradě velice luxusně, kvalitní kov je mnohem trvanlivějším materiálem. Dřevěné houpačky je potřeba jednou za čas přetřít lakem a v rámci možností chránit před dešti.

50xyc105or

Stříška, polohovatelnost a další funkce

Zahradní houpačka může kromě houpání nabídnout také další příjemné funkce. Mezi ty nejpraktičtější jistě patří přítomnost stříšky, která nás ochrání před slunečními paprsky. Lepší kousky stříšku samozřejmě mají variabilní – je možno si ji nastavit přesně tak, aby co nejvíce stínila. Dražší houpačky pak disponují také polohovatelnými sedáky – a to jak jako celku, tak jednotlivými díly. A tak není problém si z houpací sedačky udělat houpací dvojlůžko.

50zj20182be

Aby se dobře sedělo…

Při koupi dávejte také pozor, zda podsedáky na sezení jsou skutečnými podsedáky, či zda náhodou nejsou k houpačce přidělané na pevno. Čalounění sice může vypadat přepychově a může být pohodlné, ale pokud obden zmokne, nezachrání ho ani sebelepší péče.

50an3401

A jaké jsou ceny?

Kdo hledá, najde a na internetu to platí dvojnásobně – houpačky jsou v e-shopech rozhodně levnější než v kamenných obchodech. Jestli jste se však rozhodli pro koupi přes internet, dejte pozor, u koho nakupujete. Zahradní houpačky je totiž možné sehnat od jednoho tisíce až po desetitisíce.  A nejnižší cena nemusí vždy znamenat ty nejlepší služby. U tak drahého výrobku je lepší nakupovat v internetovém obchodě, ve kterém dokáží poradit a bez potíží se postarají i případné potíže.