Vybrat správný make-up je vlastně hračka!

Make-up je skvělý pomocník, který dokáže hravě skrýt nedokonalosti pleti. Při jeho výběru je ale nutné přemýšlet a vybrat ten správný. Poradíme vám, jak neudělat při výběru make-upu chybu.

 

 

 

Vybíráme make-up ve třech krocích

1. Správný odstín je základ

Make-up musíte vybrat podle odstínu. Odstín by se měl co nejvíce podobat přirozenému odstínu vaší pleti. Make-up si vždy vyzkoušejte přímo na pokožku. Může ho natřít na vrchní část ruky nebo přímo na obličej. Při výběru make-upu si dejte pozor na intenzitu světla v obchodě. Někdy mají i velmi intenzivní světla, která mohou odstín zkreslit. Pokud je to možné, vyjděte na přirozené světlo a zde odstín zkontrolujte.

 

2. Na typ pleti nesmíte zapomenout

Správný make-up je nutné vybrat i podle typu pleti. Make-up pro citlivou pokožku by měl být například velmi jemný a zvláčňující. Pokud máte například problémy s akné, make-up nepoužívejte vůbec. Nános make-upu by totiž mohl póry pokožky ještě více ucpat.

 

3. Rada nad zlato

Pokud si make-up kupujete poprvé nebo si prostě nevíte rady, požádejte o pomoc. Zkušená kosmetička vám s výběrem jistě poradí. A pozor každý make-up představuje pro pokožku zátěž. Proto je nutné ji pravidlem čistit a to nejlépe večer.