Vydejte se s partnerem za netradičním podzimním odpočinkem do Dětenic

Užít si krásný a nabitý program, odpočinout si od starostí všedního dne, vypustit přísného šéfa, nemuset vyvařovat teplé večeře a kontrolovat domácí úkoly vašich ratolestí… Tak přesně takový den či rovnou víkend by si alespoň jednou za půl roku měla dopřát každá žena, která se každý všední den točí v kruhu pracovních povinností, starostí o domácnost a péče o členy rodiny. Manželky a partnerky, vyrazte se svými protějšky do středověkých Dětenic, kde vás každé říjnové pondělí uvítají speciálním programem.

Ženy jsou obdivuhodné bytosti. Zvládají kloubit vlastní kariéru s péčí o rodinu a v tom shonu často zapomínají samy na sebe. „Starostem a povinnostem přístup zapovězen“ – přesně v tomto duchu by se jednou za čas měl nést jeden den či rovnou celý víkend. Žádný dětský křik, hladový manžel, kopa nevyžehleného prádla ani večerní dodělávky do práce, prostě jen příjemný odpočinek, relaxace a zábavný program, o který se postarají jiní. A s kým jiným si tohle vše užít než po boku milované bytosti? Pořádný odpočinek a spousta času probrat všechny nezbytnosti, na které v každodenním kolotoči nezbývá čas ani chuť.

Nabízí se zařídit si s partnerem odpočinkový wellness pobyt s regeneračními procedurami, avšak pokud se chcete vrátit nejen perfektně odpočatá, ale také nabitá novými, nezapomenutelnými zážitky, naplánujte si protentokrát jiný program. Nevšední zážitek, na který budete společně vzpomínat ještě dlouho poté, nabízí proslulý dětenický resort. Nachází se kousek od Prahy směrem na Mladoboleslavsko v Jičínském kraji nedaleko Českého ráje, v jehož okolí je spousta zajímavých míst na výlety.

 

Dětenice ženám v říjnu zdarma

Na to, že by ženy měly čas od času hodit starosti s vařením, úklidem a péčí o potomstvo za hlavu, myslí i v malé vesničce Dětenice, kde byla roku 2003 otevřena historicky první středověká krčma nabízející pohostinství v dobovém duchu. „Vyrazit na odpočinkový den je s blížícím se podzimem ideální čas. Čas dovolených je nenávratně za námi a do vánočních svátků je ještě daleko. Proto jsme přišli s pravidelnými říjnovými pondělky věnovanými ženám,“ říká Aneta Ondráčková, manažerka dětenického komplexu. „Každé pondělí máme pro ženy připravený oběd či večeři v dětenické krčmě zdarma. Naši kuchaři zruční v přípravě lahodných středověkých krmí vám připraví krůtí prsa na rožni podávaná na salátu ve stříbře. K tomu si můžete vychutnat sklenku bílého nebo červeného vína,“ dodává Ondráčková.

 

Pro milovníky pivní turistiky

Pokud už se do Dětenic vydáte, byla by škoda spokojit se jen s gastronomickým zážitkem, byť jistě vynikajícím. Celý místní resort nabízí nejrůznější možnosti zábavného a akčního vyžití, od zmíněné krčmy přes zámek, rytířské turnaje nebo výstavu Dětenické peklo. Pobyt můžete spojit s prohlídkou zdejšího zrekonstruovaného zámku v pozdně barokním stylu a vašeho muže jistě zaujme prohlídka místního pivovaru s dlouhou tradicí. Během prohlídky pivovarského muzea se seznámíte s výrobou kvasnicového piva způsobem starým 200 let, prohlédnete si dobové interiéry sladovny, bednárny, varny, laboratoří, chmelnic, ležákových sklepů, spilky a ledárny. Během 40minutové prohlídky se dozvíte, co všechno bylo třeba připravit pro výrobu dětenického Piva lásky, jehož tradice pochází z roku 1307. Právě v tomto roce dětenický pán Beneš získal tajný recept na zázračné pivo, které mužům dodávalo mocnou sílu a chtíč. Prohlídka je zakončena ochutnávkou tohoto kouzelného nápoje.