Vyrobte své kočce kočičí strom na míru. Zvládne to každý šikovný kutil

Kočičí strom je dokonalým řešením, potřebujete-li zabavit svoji kočku doma a připravit jí zpestření jejích všedních dnů. V kočičím stromě dostane vaše kočka odpočívadlo, škrabadlo a prostor pro šplhání a vám se odmění tím, že si nebude brousit drápky o novou pohovku. Díky tomu, že získá kočka své útočiště v podobě kočičího stromu, bude doma také mnohem spokojenější a vaše společné soužití bude harmoničtější.

 

Přineste domů kousek přírody

Úkolem kočičího stromu je přivést do vašeho obýváku kus přírody, kterou každá kočka ke svému životu potřebuje. Když říkáme každá, myslíme opravdu každá, tedy i rozmazlená chlupatá kočka s dlouhatánským rodokmenem. Kočičí stromy jsou jako stvořené pro všechny kočky, které potřebují doma zajistit pocit bezpečí a svůj klid, zároveň jim přináší i možnost úniku před nenechavými ručičkami jejich malých lidských kamarádů. Chcete-li jeden takový exemplář své kočce dopřát, můžete jí jej vyrobit na míru. Co na něj budete potřebovat?

 

Co si připravit na stavbu kočičího stromu?

Především atrapu stromu, která bude tvořit základ celého díla. Může se jednat o samotný strom anebo jen silnou větev, kterou seženete někde v lese. Rozhodně by měla být z tvrdého dřeva bez poškození, neměla by být plný roztočů a před použitím se doporučuje ji povrchově upravit. Ideálně napustit olejem na dřevo, případně i přetřít povrch lakem, aby se zafixovaly jeho vlastnosti. Výšku a tvar kmene stromu přizpůsobte svému obýváku, ale také nátuře vaší kočky. Kromě základny budete potřebovat několik houpaček, boudiček, odpočívadel a samozřejmě prolézačky. Vše můžete vyrobit doma z běžně dostupných materiálů. Ve finále nezapomeňte také na potah a finální zakončení povrchu stromu, který by měl být příjemný na omak pro vás o kočičku.

 

Anebo ho raději kupte

Jestliže se na výrobu kočičího stromu v domácích podmínkách necítíte anebo nevěříte své zručnosti, máte možnost ho koupit již hotový anebo si ho nechat vyrobit na míru. Stačí si udělat představu o tom, co vlastně chcete. Preferujete raději kočičí strom na balkón anebo do obývacího pokoje? Bude ho obývat pouze jedna kočička anebo jich bude více? Anebo se bude dokonce kočka dělit o strom s dalšími zvířátky, například morčetem? To vše jsou otázky, které byste si měli položit a zodpovědět, předtím, než zadáte výrobu kočičího stromu na míru.