Vysokotlaké myčky pomáhají na Dakaru

Dakar – největší rallye se dostala do poloviny. Náročné podmínky prověřily techniku i posádky. Závodní pole prořídlo. Bohužel i české zastoupení se pomalu ztenčuje a ti, co vytrvávají mají náš hluboký obdiv. Češi vždy byli velmi cílevědomí, houževnatí a snažili se dosáhnout na nejvyšší mety. Naší dlouholetou doménou a kategorií, ke které se již léta obrací pozornost, je kategorie kamiónů, ve které jsme v minulých letech slavili velké úspěchy. Letos to sice bude náročné, ale ti, kteří v závodě zůstávají bojují s obrovským elánem. Mezi ně patří i tým Bugyrra Racing.

 

4. etapa byla pro mnoho závodníků zlomová

Martin Kolomý dojel ve čtvrté etapě na třetí pozici, když nestačil pouze na vedoucího Nikolaeva na Kamazu a Villagru na Ivecu. Etapu chválil „Etapa to byla nádherná, byl tam krásný začátek na pláži, který na Dakaru ještě nikdy nebyl. Tato nová věc s paralelním startem dvou kamionů mě hodně potěšila, protože jsme ho vyhráli. Jinak opravdu krásný hory, řečiště. Auto funguje, i když na něm musíme ještě něco doladit. Těším se na zítra,“ komentoval čtvrtou etapu Kolomý.

 

Síla lidí i techniky

Síla lidí, jejich odhodlání, jejich houževnatost, ale i maximální snaha udržet techniku v pořádku je neuvěřitelná. Proto není divu, že využívají profesionální techniku i při čištění aut.

Tým Bugyrra Racing si letos pochvaluje vysokotlaké čističe od Kärcheru, které mezi jednotlivými etapami usnadňují očistu vozu. „Určitě to je pro kluky mechaniky ulehčení,“ říká sám Martin Kolomý.

Tlakové myčky Kärcher jsou špičkou v oblasti čištění. Nenechávají nic náhodě, žádná nečistota je nepřekvapí, síla paprsku je variabilní, a tak se snadno přizpůsobí čištěnému povrchu.

 

Již několik let dokonce Kärcher buduje na některých etapách i čisticí stanice, které pomáhají závodníkům udržet auta, motorky či čtyřkolky čisté. Mycí centra jsou již téměř tradicí. Prach, špína, bláto, to vše jsou jen části toho, s čím se musí závodníci potýkat. Jak řek sám Martin Kolomý s úsměvem „…když jsem projížděl bahnitým terénem a přední sklo bylo tak zablácené, že to stěrače ani nestíhaly setřít, v ten moment by se určitě myčka od Kärcher hodila.“ Mycí stanice na vybraných etapách jsou tak právě tou správnou pomocí.

www.karcher.cz, www.svetcisteni.cz