Vývoj plastových polotovarů pokročil. Z plastu už se vyrábějí i hračky

Když došlo na přelomu 19. a 20. století k rozšíření nového materiálu jménem plast, probudilo to v řadě technických a průmyslových provozů velkou revoluci. Na drobné součástky najednou nebylo potřeba využívat železo, ocel nebo dřevo, protože plast tyto materiály předčil efektivností výroby a také jedinečnými vlastnostmi. Vývoj plastových polotovarů od té doby značně pokročil. Dnes se z plastu vyrábí nejenom průmyslové součástky, ale také hračky.

 

Jaké vlastnosti má polyetylen?

Vývoj plastových polotovarů ve značné míře závisel na konkrétním druhu plastů. Jedním z nejrozšířenějších je polyetylen s vysokou hustotou. Konkrétně tento typ byl objeven v roce 1954, a jeho objevitel Karl Ziegler dostal za syntézu vysokohustotního polyetylenu Nobelovu cenu. PE-HD se pyšní vysokou chemickou odolností a kromě toho je mimořádně vhodný pro přímý styk s potravinami. To jenom dokazuje zdravotnickou nezávadnost tohoto plastu.

 

V čem vynikají extrudované desky?

Extrudované plastové desky jsou jedněmi z hlavních polotovarů, které jsou vyráběny z polyetylenu s vysokou hustotou. Klíčovou vlastností je dobrá odolnost vůči fyzickému poškození a vůči povětrnostním vlivům, díky čemuž se nejenom desky, ale i plastové tyče mohou používat na výrobu venkovních hraček pro děti. Jedinečná technologie barvení desek zajistí barevnou stálost i po mnoha letech na slunci. K efektivnímu procesu výroby přispívá dobrá svařovatelnost a nízká hmotnost.

 

Plastové hračky jsou stoprocentně nezávadné

Výroba plastových desek je realizována hlavně za účelem produkce hraček a vybavení pro volný čas. Konkrétně se jedná například o skluzavky, domky na hraní nebo vybavení pro mateřské školy či wellness a bazény. Právě díky použitému PE-HD jsou veškeré výrobky zdravotně nezávadné, tudíž se nemusíte obávat, že by dítě mělo po hraní vyrážku nebo jiné zdravotní komplikace.

Venkovní plastové hračky jsou vyráběny z kvalitního polyetylenu s vysokou hustotou, díky čemuž vydrží na hřišti mnoho dlouhých let. Navíc je možná produkce skluzavky nebo houpačky v různých barvách.