Za krásami Ústí nad Labem

Co všechno vám může nabídnout tohle jedinečné město a jaké tipy pro cestování v okolí se zaručeně vyplatí znát? Z naší pestré palety zážitků a nevšedních atrakcí si určitě vyberete!

 

Blízké setkání se slonem

O tom, že v Ústí nad Labem najdete zoologickou zahradu, určitě dobře víte. Ale nic vás nedokáže připravit na její umístění v kopci, kde se musíte pohybovat buď po vrstevnicích, nebo se připravit na pořádně prudký výšlap. Za návštěvu to však rozhodně stojí. Věděli jste například, že se tu každý den v 11:00 hod (podle počasí) vydávají na procházku sloni se svými ošetřovateli? Tak blízko jako zde se k tomuto majestátnímu zvířeti nikde jinde nedostanete. A určitě doporučujeme pohlídat si i doby komentovaného krmení. Dětem se bude určitě líbit král Jelimán, vy zase oceníte vynalézavost medvědů malajských.

D zoo se vždy vyplatí dorazit s předstihem, abyste se vyhnuli těm největším frontám u vchodů a atrakcí. Pokud tedy nebydlíte poblíž, určitě si zajistěte pohodlné ubytování v Ústí nad Labem s dostatečným předstihem!

 

Za tajemstvím železnic

Ale na své si tu přijdou i milovníci techniky. Na Trmickém zámku najdete úchvatná modelová kolejiště, vlaky, lokomotivy a další poklady pro milovníky rychlých kol na kolejích. Zdejší kastelán je totiž do této specifické zábavy skutečně zapálený a podařilo se mu sehnat i několik skutečně unikátních dobových exponátů. Další části muzea jsou věnovány také letectví, autodráhám nebo třeba hutnictí.

 

Lanovkou až na Větruši

Chcete si užít nejkrásnější pohled na město? Pak nastupte na lanovku a nechte se vyvézt až na půvabný výletní zámeček Větruše s restaurací. Děti se zabaví v přírodním a zrcadlovém bludišti a vy si mezitím vychutnáte lahodnou kávu a nějaký ten zákusek.

V období adventu si pak nenechte utéct program Ústecké Vánoce s mnoha zajímavými atrakcemi. Ještě není pozdě užít si tu správnou sváteční atmosféru nebo si zarezervovat povánoční výlet, na kterém si odpočinete od předcházejícího stresu a honu. Navštivte rezervační portál www.hotely.cz a vyberte si to nejlepší ubytování ještě dnes! Reálné fotografie a recenze zákazníků budou vašimi zaručenými průvodci při spokojeném nákupu!