Zábavná hra Dr. Heuréka

Zní to tak trochu vědecky? Ale ono to celé o vědě je! Dr. Heuréka je totiž stařičký vědátor, který si celý život láme hlavu s různými experimenty. Pokud se chcete stát platným členem jeho týmu, máte teď opravdovou příležitost. Stačí rozbalit krabici se zkumavkami, kartami výzev a různobarevnými kuličkami, které představují chemické látky.

 

Jak se to hraje?

Každý člen vědeckého týmu dostane tři zkumavky a od každé barvy po dvou kuličkách. Na stole uprostřed leží obrázky dolů karty výzev. Hra začíná otočením vrchní karty, kde je zobrazen vědecký experiment ve vzorci, jež musí jednotliví hráči sestavit. Pro všechny členy týmu je úkol stejný, záleží tedy na rychlosti, přesnosti a šikovnosti.

Hráči se nesmějí dotýkat kuliček rukama, manipulují s nimi pouze za pomocí zkumavek. Z jedné zkumavky do druhé přesouvají kuličky podle barev tak, aby nakonec sestavili správný vzorec. Ten, komu se to podaří dříve, než jeho protivníkům, zvolá: Heuréka! Pokud úkol sestavil správně, hra končí a on získává první bod. Vítězí ten, který jako první nasbírá pět bodů.

Druhé kolo je o mnoho těžší, protože na startu zůstávají kuličky ve zkumavkách tak, jak skončily v prvním kole.

Při hře Dr. Heuréka si děti zdokonalují šikovnost, přesnost a logiku, ale hlavně si užijí spoustu legrace a zábavy. Pokud přizvou i rodiče nebo prarodiče, mohou s ní strávit třeba deštivé odpoledne na chatě nebo v klubovně.

Hra je určena pro děti od 6 let, 2 – 4 hráče a je rychlá. Trvá okolo 15 minut.

www.blackfire.cz