Začíná sezóna grilování – připravte se

První teplé dny přímo svádějí k tomu, abyste si sedli na zahradu s hrníčkem kávy. Stejně tak je nasnadě připravit si na zahradě nebo na terase i chutný oběd nebo večeři. Sezóna grilování se pomalu rozjíždí, buďte na ni připraveni a užijte si venkovní akce s blízkými.

Kde grilovat

Připravte si místo, kde budete po většinu roku trávit čas s rodinou a přáteli u grilování. Může to být menší gril na balkóně, případně větší gril na terase. Grilovat můžete i kdekoliv na zahradě, případně si postavte vlastní venkovní kuchyni. Uvidíte, že jídlo z grilu si vychutnáte mnohem víc než improvizované grilování na pánvi.

Gril nebo venkovní krb

Ať už zvolíte gril nebo venkovní krb, snažte se tato místa po zimě očistit a „odzimovat“. Pokud máte přenosný gril, můžete si užít grilování i v přírodě a spojit jej s piknikem, například u rybníka nebo u řeky, kterou máte kousek za domem. Výhodou venkovního krbu a pece, je možnost přípravy i dalších pokrmů, kam patří například domácí pizza.

Co potřebujete

Ke grilování rozhodně potřebujete dobrou náladu, pohodlné oblečení, které může být i sportovní. Zabalte si zimní oblečení na lyže a vytáhněte ze skříně jarní oblečení, ať už jsou to legíny nebo letní kraťasy. Připravte si zmíněný gril, grilovací nářadí, a také dostatek dřeva nebo grilovacího uhlí.

Buďte připraveni

Vždy je dobré být připraven i na nepříjemné počasí, takže je dobré mít nad terasou a na grilem dostatečně velkou stříšku. Stejně tak se hodí i velký slunečník, který chrání proti slunci a v létě jej využijete na sto procent. Je dobré, když budete mít připravené i grilovací marinády, vlastní směs koření, případně čerstvé bylinky na ryby.

Co připravit na gril

Na grilu si můžete připravit téměř všechny druhy masa, grilovaný sýr, případně grilovanou zeleninu. V některých případech si můžete do sálajícího uhlí přidat i brambory, které jsou skvělou přílohou, jak k rybám, tak například ke grilovaným steakům.

Jak si grilování užít

Při grilování nezapomínejte na příjemnou společnost, pozvěte rodinu a své blízké, připravte skvělý pokrm svému partnerovi nebo dětem zpříjemněte tuto akci například zmrzlinou. Nemusíte odkládat své oblíbené značky oblečení Sportalm nebo Goldbergh, užijte si grilování v pohodlí, vezměte si s sebou deku pro chladný večer a vezměte k ohni například i kytaru.