Ověřené způsoby, jak se zbavit vrásek

Vrásky často prozradí váš věk, aniž byste druhému cokoliv řekli. Víte, kdy je vhodná doba začít se stárnutím bojovat? Zajímejte se o způsoby, jak se vrásek zbavit, jak je chytře zakrýt a jak stárnout elegantně a s grácií.

 

Analýza pleti

Prvním krokem, který vám napoví, jak pečovat o svou pleť je potřebná analýza pleti. Díky ní zjistíte, kde přesně se vám tvoří vrásky, jak je vaše pleť vyživená a jakou péči potřebuje. Podle analýzy vyberte kvalitní kosmetické produkty a můžete účinně bojovat nejen s věkem, ale také se suchou nebo naopak mastnou pletí.

 

Správná kosmetika

I když vám v drogerii nabízí kosmetiku, která vám voní nebo se vám líbí její obal, vždy přemýšlejte nad tím, co vlastně potřebujete. Jen těžko vám od akné pomůže přípravek, který se soustředí na vrásky a naopak. Vybírejte si kosmetiku, která je přímo určená na to, co potřebujete. Pokud řešíte v současné době stárnutí pleti a chcete se zbavit vrásek, zaměřte se přímo na tento druh kosmetiky. Vyzkoušejte například exfoliaci pleti, která vaši pleť zbaví odumřelých buněk a obnoví svěžest i pevnost vaší pokožky.

 

Pravidelná péče

Ať už je vašim cílem zbavit se vrásek nebo vypadat mladší alespoň o pět, ale klidně i o deset let, je na čase pečovat o svou pleť s pravidelností. Dopřejte si každodenní péči pomocí tonika, odličte svou pleť a používejte denní i noční krém proti vráskám. Alespoň jednou týdně si dejte pečující masku, případně si udělejte peeling pleti. Jednou za měsíc se nebraňte ani návštěvě kosmetického salónu, která může být spojená se zábalem, masáží obličeje a například také úpravou obočí.

 

Myslete na sebe

Pokud se vám nechce utrácet za kosmetiku ani za rozmazlování sebe sama, připomeňte si, že investujete do svého zdraví a do svého vzhledu. A to je investice, za kterou vám tělo vždycky poděkuje.  Nemusíte ve třiceti vypadat unaveně, strhaně a přidávat si zbytečné roky navíc. Udělejte vše proto, aby vám ostatní ani v padesáti nehádali váš věk. Myslete na sebe, pracujte na sebelásce a uvidíte, že vaše zdravé sebevědomí a svěží vzhled na první pohled zaujmou. To se vyplatí nejen při hledání nové práce, ale také při hledání nového partnera nebo pocitu vyrovnanosti, který je k nezaplacení.