Zahrál jsem si únikovou hru ve virtuální realitě

Stačí nasadit brýle a skočit do virtuální reality rovnou rovnýma nohama! Taky jsem si to vyzkoušel a jaké byly dojmy? Tak o ty se s vámi velmi rád podělím.

Virtuální únikové hry zažívají a našem trhu doslova boom. Není divu. Klasické úniky z místností a uzamčených prostor jsou tak nějak už na jedno brdo a ani nápadité herní rekvizity prostě některé věci nesvedou. O to víc mě zaujaly virtuální únikovky, často zmiňované jako skutečně originální dárky. Mohl jsem volit ze dvou možností: horor a únik z vesmírné stanice. A jako fanouška Star Treku mě jednoznačně zaujalo to druhé.

 

Hodina našlapaná skvělou zábavou

Svůj zážitek jsem koupil spolu se dvěma dalšími kamarády a portálu Stips.cz, který se specializuje právě na jedinečné a nevšední dárky pro každou příležitost v podobě zážitků. Virtuální hru jsem ještě nikdy nehrál, i když když prvky rozšířené reality mě v klasických únikovkách už párkrát políbily.

„Vesmírná stanice se hroutí. Vortex otevírá svůj hladový chřtán. Stihnete se dostat k záchrannému člunu za jednu hodinu nebo vás šílený vesmír pohltí?“

Co říkáte, zní takové zadání zajímavě, já tvrdím, že zatraceně ano. O zážitky vážně nebyla nouze. Bylo třeba hodě spolupracovat. To nadzvednout, tam postrčit. Všechno šlo skvěle díky nemodernější technologii v helmě Oculus Rift s Leap Motion senzory. Proto rozhodně doporučuji dostavit se na míst alespoň 15 minut předem, abyste se s ovládáním stihli dokonale seznámit. Pak vám už stav beztíže nebo umění telekineze bude připadat jako úplná samozřejmost.

Líbily se mi hlavně překvapivé prvky a zvraty během hry doplněné skvělými zvukovými efekty. Místy mi doslova jezdil mráz po zádech a jak se ručička hodin blížila k šedesátce, vážně jsem se začínal bát. Mimochodem musím říct, že spolupráce alespoň tří lidí je pro úspěch podle mě nezbytné minimum. Už tak jsme měli co dělat a nevyužít dvou nápověd od obsluhy vyžádaných přes vysílačku, asi bychom včas zkrátka neodletěli.

Ale podařilo se a my tak naši vesmírnou únikovku ve virtuální realitě rádi zařadíme mezi netradiční zážitky, kterými pobavíme kamarády u piva nebo je doporučíme zase dál. A mě jako milovníkovi sci-fi se rozhodně splnil jeden velký sen. Opravdu jsem se podíval do vesmíru a připadalo mi to skutečně. Reálně skutečné. To vám garantuji.