Zajímavé tipy a rady, jak se chovat na burze kryptoměn co nejefektivněji

Není to pro každého – když vstoupíte na burzovní trh, měli byste mít nervy doslova z oceli a nenechat se odradit prvními malými neúspěchy. Je to totiž poker se vším všudy, rozhodně neplatí, že se vám vždycky bude dařit. Nicméně, pokud budete dělat promyšlená rozhodnutí, může měsíční příjem dosáhnout třeba i hodnoty vyšších desetitisíců. Takže, co dělat, když chcete uspět? Ono to nemusí být vůbec těžké, ani pro začátečníka, který je naprosto bez obchodní filozofie

 

Prohlédněte si trh, poznejte jej ze všech stran

Kryptoměny jsou jako každá jiná komodita proměnlivé, a pokud o nich nic nevíte, můžete bohužel splakat nad výdělkem. Právě proto byste měli prohlížet grafy, statistiky, hodnocení odborníků a novinky, zkrátka se do tohohle stále napůl záhadného světa dostat. Nenechte se zmást tím, jak jednají všichni ostatní, nemusí to být vůbec správně. Pokud máte před očima úplně novou kryptoměnu, je třeba opatrnosti – dokud ji trochu nepoznáte, raději ještě neinvestujte.

Chce to také dobrý plán, především byste měli mít jasno, o kolik finančních prostředků můžete – čistě teoreticky – přijít. A když nakoupíte kryptoměnu, považujte tu či onu částku (preventivně) za ztracenou. Pokud akce nevyjde, nebudete zcela na infarkt, podobně byste nakonec měli postupovat třeba při sázení na sport. Existuje také takzvaný stoploss, tedy jinak řečeno částka, jíž hodláte maximálně vložit do jednoho obchodu. Neměla by přesáhnout, minimálně podle odborníků, pět procent hodnoty všech vašich aktiv.

 

S trpělivostí dojdete nejdál, za den nevyhrajete všechno

Chce to klid a také přestat si okusovat nehty, protože pokud vytrváte ve svém plánu, může přijít sladká odměna, za kterou si můžete třeba vybavit domácnost. Nedělejte nic zbrkle nebo bez rozmyslu, nenechte se strhnout davem, raději si držte své mince v elektronické peněžence a zbytečně se jich nezbavujte. Rozhodně nejde o chybu, také pozor na to, abyste nevložili všechny své prostředky jen do kryptoměn, i kdyby se vám Bitcoin líbil den ode dne víc a víc. Aktiva je třeba rozprostřít, protože vsadit vše jen na jednu kartu, jakkoliv se zdá barevnou a lákavou, by se nemuselo vůbec vyplatit.

Krátkodobé trendy na aktuálním trhu nejdou dopředu předpovědět, takže opět, žádnou zbrklost! Využívejte efektivně třeba i různé sociální sítě, protože se z nich můžete dozvědět zajímavé věci. Možná i váš dobrý přítel obchoduje s kryptoměnami – jste spojenci, neváhejte si dát pár dobrých rad, spolupracovat, ukázat si, jak postupovat co možná nejefektivněji. Vždyť je přece jasné, že žádný učený z nebe nespadl. Využívejte všechny komunikační kanály, které zrovna máte k dispozici, nejen smartphone, ale také chytré hodinky, díky nimž můžete být vlastně celý den dokonale v obraze.

 

Žádné emoce sem opravdu nepatří

Strach, vztek nebo cokoliv jiného, prostě ne, ne, ne! Emoce a kryptoměny, to musí být dvě úplně jiné roviny, obchodujte bez nich, co možná nejvíce to půjde. Nenechte se jimi ovlivnit a strhnout, protože byste pak mohli přijít snadno o víc, než byste vůbec chtěli. Investice možná poletí střemhlav dolů, ale dělat okamžitě jinou s vidinou nahradit ztráty – to se prostě nevyplatí!