Pojištění je jako měkký polštář. Vždy zmírní váš pád

Myslíte si, že se vám nemůže naprosto nic stát. Až do té chvíle, kdy se objeví situace, která vás přesvědčí o opaku. Najednou zjistíte, že všechno ze svých úspor zkrátka nezaplatíte. A že vám hrozí velký životní pád. Oproti tomu je pár stovek ročně skutečně slušná nabídka. Jaká dvě pojištění stojí za to mít?

 

Klasika ve všech domácnostech

Nikdo z nás si nepřeje, aby se mu něco stalo. A ještě méně si přeje, aby způsobil úraz nebo škodu někomu dalšímu. Někdy ale stačí málo a život se obrátí doslova vzhůru nohama. Stačí, aby vaše dítě zavadilo o regál v obchodě, a máte co platit. Když jste pojištěni, můžete klidně spát. Dnešní pojistky se dají sjednat z pohodlí domova, a pokud si něčím nejste jisti, poradí vám ochotná zákaznická linka. Pojištění odpovědnosti za škodu neboli lidově pojistka proti blbosti má navíc řadu výhod.

 

Pojistka proti blbosti chrání celou domácnost

Pojistka proti blbosti navíc chrání všechny členy domácnosti. Pokud si ji sjednáte na vaše jméno, máte v ceně pojištění vás i všech ostatních členů, kteří s vámi žijí ve společné domácnosti, včetně dětí partnera či partnerky. Tato pojistka má navíc celosvětovou platnost, takže ji můžete využít i v případě, že vás čeká služební cesta nebo dovolená v zahraničí. Ještě jedna věc je skvělá – pojistka odpovědnosti za škodu kryje i výlohy spojené s vašimi domácími mazlíčky.

 

Nezapomeňte na zaměstnání

V celé řadě zaměstnání je tato pojistka již zarytou povinností, přes kterou zkrátka nejede vlak. Pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu vám sjedná například pojišťovna ERGO. Tato pojistka kryje všechny vaše výlohy v případě, že v pracovním procesu způsobíte škodu na majetku či na zdraví. Mít toto pojištění je záruka klidného spánku.

A co vy? Máte tato dvě základní pojištění? Nebo se teprve rozhodujete, že si je sjednáte?