Zavlažovací systémy se postarají o vaši zahrádku v době nepřítomnosti

Trávník je nespornou vizitkou vašich pěstitelských schopností. Péče o něj nebývá příliš jednoduchá, zvláště pak v období vrcholné letní sezóny, kdy velká část rodin odjíždí na dovolenou k moři či na svou chatku v tuzemském kraji. Pokud vám na svém trávníku opravdu záleží a není vám lhostejné, jak se bude cítit i v době vaší nepřítomnosti, nainstalujte si zavlažovací systémy i na svůj pozemek.

 

Jak automatický zavlažovací systém funguje?

Automatická závlaha trávníku vám uspoří náklady, čas i energii. Důmyslně sestavený systém je navíc zcela bezobslužný, což uvítáte především během delší dovolené. Každý zahrádkář vám určitě prozradí, že na kvalitě trávníku se nejvíce podepisuje intenzita a frekvence závlahy. Automatický zavlažovací systém je tak nedílnou součástí moderní výbavy.

Zavlažování zahrady a trávníku o dovolené je nejdůležitější činnost, od které se odrazí celková budoucí vitalita porostu. Automatický zavlažovací systém se skládá hned z několika řídících a ovládacích prvků. Pod zemí se nachází položené potrubí s výsuvnými postřikovači. Jakmile se otevře přívod vody, postřikovače se vysunou a hned po ukončení závlahy se opětovně ukryjí.

 

Nastavte si celý proces zavlažování dle svého uvážení

Odjezd na dovolenou se díky tomuto systému již nikdy nestane vaší noční můrou. Užívejte si zaslouženého odpočinku a nechte za sebe pracovat automatickou závlahu. Celý proces si lze upravit dle vámi zadaných kritérií. O nastavenou strategii se starají řídící systémy zavlažování, a k tomu rozmístěné zahradní postřikovače, díky nimž lze zalévání mít neustále pod kontrolou, aniž by byla nutná vaše přítomnost. Systém se také dá velmi snadno naprogramovat, což podtrhuje jeho využitelnost i po dobu vaší dovolené.

Výhody automatického zavlažovacího systému

Automatický zavlažovací systém disponuje hned několika výhodami, mezi které jednoznačně patří úspora finančních prostředků. Ta je dána tím, že je závlaha rozvrstvena do rovnoměrného nastavení. Úspora nákladů se pohybuje v rozmezí mezi 50 až 60 %. Nastavení lze zacílit na ranní nebo večerní zavlažovací hodiny, čímž zamezíte zbytečnému a zároveň ztrátovému odpařování vody v průběhu zálivky. Nezapomeňte však na kvalitní spojky a šroubení či neporušenost zahradní hadice, jen tak bude systém fungovat na jedničku.

Váš trávník tak získá i mnohem přirozenější způsob zálivky, který mu nezpůsobí zbytečný šok. A jen perlička na závěr – málokdo tuší že instalací zavlažovacího systému se navyšuje i cena vaší nemovitosti.