Zažeňte s dětmi splín z konce prázdnin tvořivou činností

Prázdniny jsou v druhé půlce a konec sladkého nicnedělání je na dohled. Děti školou povinné se už začínají při představě návratu do školních lavic ošívat. I když zastavit čas nejde, přeci jen se můžete pokusit alespoň zahnat dětské chmury. Jděte na to tvořivě a zaměstnejte dětskou mysl i ruce kreativní činností.

Vyhlídka na konec prázdnin zanechává na dětské tváři zpravidla smutný výraz. Konec zábavy a letních dobrodružství, oproti tomu návrat pravidelného režimu v podobě školní docházky, kroužků a psaní domácích úkolů. Vymyslete pro vaše ratolesti něco neobvyklého, co jim nedovolí propadat trudomyslnosti. Zpříjemněte jim konec prázdnin a motivujte je do nových školních zítřků třeba tak, že jim pořídíte kreativní potřeby a hračky, s kterými je čekají hodiny a hodiny neomezené zábavy.

„Výhodou kreativních hraček a pomůcek je, že kromě tvořivé zábavy dětem pomáhají rozvíjet jemnou motoriku, procvičují zručnost a koordinaci pohybů, nutí je zapojovat fantazii a vymýšlet nové věci. Zejména rodiče ocení, že se tvořivou činností děti zabaví samy, a dospělí tak získají vzácnou chvíli klidu,“ říká Lenka Pachmanová, zakladatelka kreativní platformy Idea Creative, která provozuje mimo jiné i e-shop s výtvarnými a kreativními pomůckami Koralky-dekorace.cz.

 

Umělec dřímající v dětské duši

Skvělý prostor pro všestranný rozvoj osobnosti v dětství, dospívání, ale i v dospělosti nabízí kreslení a malování. „Britská značka potřeb na malování a kreslení Chameleon vyvíjí a vyrábí profesionální psací potřeby, které svou unikátní funkcí posouvají klasické fixy a popisovače na novou úroveň. Využijí je jak laici, tak profesionální kreslíři. Ať už jste zvědavý junior, aspirující malířský amatér, vášnivý kreslíř nebo kreativní tvořitel, Chameleon vám pomůže dosáhnout výsledků, o kterých sníte. Pokud jste student, úspěšný umělec nebo profesionální designér, Chameleon fix je schopen váš umělecký projev posunout dále,“ říká Lenka Pachmanová z Idea Creativa. A jak se tyto fixy liší od těch klasických?

„Patentované fixy a popisovače Chameleon jsou unikátní svého druhu. Jedním fixem vytvoříte hloubku, rozměr, přechody, zvýraznění, stínování a v kombinaci s použitím nástavců můžete přecházet z barvy do barvy. Je to tedy ideální nástroj pro všechny, kteří milují barevné umění a oceňují ho ve všech podobách a odstínech,“ doplňuje Pachman. Pokud chcete vidět, co všechno fixy Chameleon umí a jak je používat, podívejte se na kreativní blog Idea Creative nebo na návody a inspiraci uloženou na YouTube či Instagramu.