Zázračný kokosový olej má své místo v kuchyni i koupelně

Do kokosového oleje se mnozí z nás doslova zamilovali, a to nejen v kuchyni, ale právě i v koupelně. Není divu, použít se dá „zvenku i zevnitř“. Naštěstí tento zázrak už nemusíte horko těžko shánět a nezatíží ani váš finanční rozpočet.

Kokosový tuk je při pokojové a nižší teplotě tuhý, tekutým olejem se stává kolem 30 stupňů.

Vyrábí se z bílé dužiny kokosových ořechů, která se oddělí od hnědé slupky, rozdrtí a následně lisuje. Patří mezi superpotraviny, jak se říká těm s mimořádnými účinky na zdraví. Určitě je rozumné mít jedno balení na vaření v kuchyni a pro péči o pleť v koupelně mít jiné. Přeci jen přebíhat se lžící tam a zpátky není úplně nejlepší řešení, spíše se vyplatí mít přehled o cenách a koupit si dvě balení za lepší cenu. Dva kilové kyblíky aktuálně koupíte za nejlevnější cenu na trhu v pohodlí domova a online.

V kuchyni je kokosový olej vhodný ke smažení, protože je teplotně stabilní až do 200 stupňů a tak neprská a nepřepaluje se. Oceníte ho při přípravě palačinek, vajíček i zeleniny a bát se nemusíte ani klasického řízku. Přidat ho můžete i do těsta na moučníky nebo chléb, ochutit salát i přílohy jako jsou rýže nebo brambory. Pomáhá zpracovat cholesterol a funguje jako přírodní antibiotikum. Pro kuchyňské použití je lepší volit olej zbavený vůně a příchuti, ne každému kokosový nádech musí vyhovovat a do některých jídel se vyloženě nehodí.

V koupelně naopak vůni kokosu zvláště ženy ocení. Ještě víc ocení všestranné použití kokosového oleje. Můžete si s ním vyčistit zuby, protože působí preventivně proti zubnímu kazu a má lehce bělicí účinky, zároveň chrání dásně. Použijte ho místo kondicionéru, krásně vlasy rozčešete a nebudou vysušené. Jako krém i tělové mléko dokáže vaši pleť velmi rychle hydratovat a zvláčnit a díky tomu, že je hypoalergenní, se nemusíte bát ani použití na intimních místech. Pomáhá regenerovat i spálenou pokožku po dlouhém slunění a zklidňuje podráždění.

Na cesty tak již nemusíte balit spoustu kosmetických přípravků a krémů, stačí jeden jediný, který zastane všechny a můžete ho kdykoli použít. Pokud s sebou na cesty nechcete brát kilový kyblík kokosového oleje, můžete si ho odebrat do prázdného kalíšku, nebo se na www.puritas.cz podívat po menším balení, které se stane společníkem na vašich cestách. Kokosový olej je zkrátka opravdu zázrak pro každý den.