Zbavte se stresu a napětí – s těmito tipy to půjde hravě!

Stres a napětí bohužel patří k životu, obzvlášť teď v těchto složitých časech máme obojího víc než dost. Důležité však je udržet je pod kontrolou a nepodléhat jim. Pokud se s nimi totiž nedokážeme vypořádat, hrozí, že se podepíšou na našem zdraví, jak fyzickém, tak psychickém.

 

Dýchejte

Jednoduchá, ale přitom velice účinná rada zní: dýchejte. Jenže pozor, není dýchání jako dýchání, musíte se totiž na něj soustředit a dýchat klidně, rovnoměrně a zhluboka. Perfektně tak uklidníte nervový systém, snížíte hladinu úzkostných hormonů a dostanete se do harmonie. Pohodlně se posaďte a po dobu pěti minut se pomalu nadechujte nosem a vydechujte ústy. Sledujte a ovládejte váš dech. Správné technice vás naučí třeba jóga.

 

Přivoňte si

O aromaterapii jste už určitě slyšeli. Vůně mají velkou moc ovlivňovat naše rozpoložení, zmírňují stres a pomáhají najít psychickou rovnováhu. To moc dobře věděly už naše babičky, které si pod polštář dávaly sušenou levanduli, která jim zajistila dobré usínání. Upřednostňujte přírodní oleje, které mají jedinečnou bioaktivitu a prokázané účinky. Skvěle fungují esenciální oleje s levandulí, jasmínem či růží, pozitivní asociace a optimismus vyvolávají i citrusy. Dobrou volbou tak bude pomeranč, citron nebo grep. Sami si vyberte, co se vám zdá nejpříjemnější, poradit se můžete i s odborníkem, který se v této problematice orientuje nejlépe a může vám namíchat směs přesně pro vás.

 

Napijte se

Ovšem pozor, rozhodně nemáme na mysli alkohol. Řeč je totiž o čaji, o jehož zdravotních přínosech neměli sebemenší pochyb už naši předci. A současné výzkumy jim jen dávají za pravdu. Nejlepšími účinky disponují kvalitní sypané čaje, které seženete ve specializovaných obchodech. Vsaďte na osvědčené značky, chybu rozhodně neuděláte třeba s čaji Twinnings, na kterých si pochutnávala dokonce i královna Victoria. Udělejte si z jejich pití takový malý rituál a dejte si záležet nejen na jejich přípravě, ale i na samotném servírování. Konvička na čaj se šálkem by měla být samozřejmostí, připravit můžete také drobné občerstvení, třeba v podobě lehkých sendvičů nebo slaných sýrových tyčinek. Užijte si svou klidnou chvilku se vším všudy!