Zdravý spánek v bezpečném prostředí

Věděli jste, kolik různých nebezpečných látek může číhat ve vašich domovech? Radon (radioaktivní plyn bez zápachu) nebo PVC (ftaláty) a formaldehyd. Právě poslední jmenovaný na nás ukazuje prstem tam, kde bychom to čekali nejméně – v ložnici. Mohou za něj postele z dřevotřísky. Formaldehydové pryskyřice totiž v jejich případě často plní úlohu levného lepidla.

 

Také dýcháte formaldehyd?

Určitě to znáte – rozbalíte nový kus nábytku a ten poněkud nepříjemně „voní novotou.“ Právě tyto pachy ukazují na přítomnost škodlivých látek uvnitř. Formaldehyd ve vyšší koncentraci může vyvolávat pálení očí, dráždění dýchacích cest, bolesti hlavy a nevolnost. A představte si, že si něco takového dobrovolně nastěhujete do ložnice. Šílenost? Také si myslíme!

 

Jak má vonět kvalitní nábytek? Dřevem!

Nábytek z masivu žádné konzervační látky upravující vzhled nepotřebuje. Vystačí si s přírodní pryskyřicí a oleji. Český výrobce Postelia proto přichází s jednoduchým konceptem zdravotně nezávadného nábytku nejenom do ložnice.

Své postele z masivu, komody nebo noční stolky vyrábí ze dřeva původem z jihočeských lesů, které se pyšní certifikátem FCS. Ten garantuje šetrný způsob pěstování dřevin i jejich zpracování. Výsledkem je kvalitní produkt, který pro svou dlouhodobou odolnost příliš nepotřebuje.

Pro úpravu povrchu je proto používána pouze směs přírodních olejů a pryskyřic s velmi vysokým obsahem včelího vosku od německého výrobce BIOFA, jež smí být používán i pro výrobu hraček pro děti do tří let věku.

Takový nábytek je nejenom krásný, ale může se chlubit i dlouhodobou životností  zdravotní nezávadností. V ložnici přece trávíte až třetinu svého života, tak proč tento faktor podceňovat?

Zapomeň na mýtus, že postele z masivu musí být drahé. Vsaďte a produkty přímo od výrobce Postelia v e-shopu Spime.cz. Vybírejte přímo na internetových stránkách, nebo navštivte pobočky v Praze, Brně, Táboře a Plzni. Najdete tu vše pro svůj kvalitní a zdravý spánek od postelí z masivu až po zdravotní matrace.