Bambusové ručníky potěší hned dvakrát

Bambus se do našich interiérů vkrádá i v podobě, v jaké byste ho nečekali. Své unikátní antibiotické schopnosti totiž dokáže uplatnit i v koupelně, a to v podobě měkkého, hřejivého a efektivně sajícího ručníku.

Možná to nevíte, ale bambusová vlákna velmi dobře sají vlhkost, ale díky svému unikátnímu složení však zároveň účinně brání množení plísní, bakterií a dalších škodlivých mikroorganismů. Tkaniny z bambusového vlákna jsou tak velmi vhodné pro alergiky nebo nejmenší děti. Postarají se, aby to ve vaší koupelně nikdy nepříjemně nepáchlo a také o to, abyste svůj ručník vždy našli dokonale čistý a svůdně měkký.

 

Jak vybrat ten správný bambusový ručník

Především se zaměřte na vysokou gramáž použité tkaniny, alespoň 550 g/m2. Důležitý je také vysoký podíl bambusového vlákna. Ideální pro dokonalou hygienu a měkký dotek a dlouhou životnost je složení v podobě 60% kvalitní bavlny a 40% bambusu. Ručníky mohou mít i ozdobnou borduru a plnit tak zároveň funkci nevšedního koupelnového doplňku, který potěší nejenom na pohled, ale také na dotek.

 

Nevšední dárek k Vánocům

Jedinečný půvab a osobité kouzlo bambusových ručníků můžete podtrhnout ještě více, pokud k nim zvolíte vhodný doplněk. Samotné v dárkovém papíře převázaném stuhou asi neoslní, ale dárkové balení ručníků v košíku či krabičce se svíčkou ve stejném designu a barvě zaručeně potěší každého milovníka elegance a kvality.

Náš tip: Vyznavače stylových bytových doplňků mohou potěšit i půvabné povlaky na polštáře.

Sázka na přírodní vlákna se totiž vždy vyplácí. Už první pohled vám prozradí, že nejde o žádný výrobek z tržnice, ale osvědčenou kvalitu pro každý den. Bambusové ručníky totiž své unikátní vlastnosti neztrácejí ani při běžné údržbě (praní na 60 °C), takže dlouho zůstanou krásné a odolné proti mikroorganismům.

Jděte vstříc aktuálním bytovým trendům a vsaďte na zemité odstíny evokující přírodu nebo se shlédněte v módní inspiraci a nechte vyniknout pastelové odstíny se vším všudy. Určitě nebudete litovat.