Žena za sekačkou

Ženská emancipace došla do bodu, kdy si něžné pohlaví podrobilo stroje všech možných velikostí i funkcí. Když pomineme výjimky, ženy po celém světě řídí automobily, pracují s počítači, bagry i jadernými hlavicemi.

Zejména Češky se nebojí žádné výzvy, a to ani v oblasti kutilské a zahradnické. Často jsme svědky toho, že na zahrádkách pobíhají se sekačkou či křovinořezem právě ony, zatímco pánové jsou zcela zaneprázdněni grilováním. Ženy mají zkrátka zvelebování svého domácího prostředí v genech a často jsou ochotny věnovat této činnosti mnohem více času i peněz než jejich partneři. Údržba zeleně v okolí bydliště je toho klasickým případem. A protože jsou si tohoto faktu vědomi i výrobci, flexibilně přizpůsobují své produkty právě trendu „žen za sekačkou“. Briggs&Stratton je jedním z nich.

Hlavní je bezpečnost

Sekačky i další zahradní pomocníci musí být snadno ovladatelné, výkonné, ale hlavně bezpečné. „Protože ženy většinou bývají konstitučně drobnější a mají méně fyzické síly než muži, je třeba, aby i za těchto okolností byla taková osoba schopna stroj bezpečně ovládat a neměla problémy při práci. Ideální jsou proto sekačky s pojezdem, příhodné velikosti i hmotnosti. Nejlépe ovladatelné jsou samozřejmě lehčí stroje, ženám bych proto doporučil třeba sekačku Murray Green s motorem Briggs&Stratton 850 SERIES ECO PLUS,“ radí Radovan Bureš ze společnosti Briggs&Stratton.

Tato rotační benzinová sekačka má nejen pohon kol, ale třeba také funkci ReadyStart, která zaručí snadné nastartování sekačky, dale 9 poloh centrálního nastavení výšky, a funkci sečení – mulčování – sběr do koše – zadní výhoz. Tedy „vše v jednom.”

…A hned potom ekologie

„Ženy také často hledí na ekologickou stránku stroje a jeho spotřebu, proto si vybírají sekačky, které co nejméně zatěžují životní prostředí, dělají menší rámus a mají co nejmenší spotřebu,“ jmenuje své zkušenosti Bureš. I tyto náročné požadavky Murray Green splňuje. Disponuje totiž technologií ECO PLUS, díky které jsou benzínové výpary ze sekačky sníženy až o 51 procent v porovnání s ostatními motory bez této technologie a současně se pohybuje 19 – 38 % pod emisními evropskými standardy.

 

 

Péče

Další kapitolou soužití ženy a sekačky je její údržba. To je pole, kde si jen tak někdo nevěří – přece jenom je snazší zapnout čudlík a sekat, než řešit případné opravy na stroji. Zákaznice tedy preferují modely, u kterých není kromě základních úkonů požadavek na hlubší technické znalosti, se kterými se mnohdy beznadějně perou jejich mužští kolegové. Zde je třeba podotknout, že ženám je rovněž vlastní nalézat co nejjednodušší a nejrychlejší řešení problému. Tato specifická evoluční výhoda se prosazuje i při péči o sekačku.

Údržba zelené Murray Green je více než jednoduchá – stačí dodržovat základní pravidla při komplexní revizi sekačky před sezónou, údržbě během sečení a uskladnění na zimu. Vysoce kvalitní motor i další komponenty zaručují odolnost a bezpečnost po mnoho let, takže se servisem se potkáte možná tak kvůli nákupu motorového oleje.

… A opět ta bezpečnost

Ovšem i při práci s takto dokonalým zařízením je třeba dodržovat bezpečnostní pokyny. Rovnou se můžete rozloučit s mini šortkami a podprsenkou od plavek – kromě lačných pohledů grilujícího partnera si totiž koledujete i o nepříjemné zranění od odletujících kamínků či dalších tvrdých a ostrých částeček, které se mohou na vaší trase naskytnout. To se samozřejmě týká i ochrany očí – bez brýlí se s divokou zelení neperte. Netřeba zmiňovat, že před samotným výkonem je vhodné zkontrolovat terén, zda se na něm nevyskytují nepatřičné předměty či živočichové, stejně tak svůj stroj, zda je nakrmen, odpočat a ve správném rozpoložení.

Kdo je ten pravý parťák do terénu:

Murray Green MXMH850E: Murray Green je nová řada rotačních sekaček Briggs & Stratton, a která využívá výše popsaných ekologických technologií. Sekačku Murray Green MXMH850E pohání motor Briggs & Stratton 850 SERIES ECO PLUS, tedy motor nejvyšší kvality využívající technologii ECO PLUS. Díky tomu jsou benzínové odpary sníženy až o 51 % v porovnání s ostatními motory bez této technologie. Motor splňuje emisní normy státu Kalifornie v USA, které jsou nejpřísnější na světě.

 

 

–          rotační benzinová sekačka s pohonem kol

–          zdvihový objem 190 cm3

–          technologie ECO PLUS

–          šířká sekání 48 cm

–          velká zadní kola / High Wheeler

–          objem sběrného koše: 65 l

–          centrální nastavení výšky sečení (9 poloh / 20-80mm)

–          funkce: sečení – mulčování– sběr do koše – zadní výhoz

–          zvláštní výbava: startování ReadyStart

–          Cena:  11.990 Kč

 

 


 

O společnosti Briggs & Stratton

Americká společnost Briggs & Stratton je největším světovým výrobcem vzduchem chlazených benzínových motorů do sekaček. Motory této značky jsou dostupné i na českém trhu, navíc se část sortimentu v ČR dokonce i vyrábí. Firma, která předloni oslavila 100 let své existence, totiž vlastní výrobní závod v Ostravě. Kromě motorů vyrábí společnost v Ostravě i sekačky.

Společnost vyprodukuje ročně více jak 12 miliónů motorů a zaměstnává přes 7500 lidí. Přítomna je ve více než stovce zemí na 6 kontinentech. Kromě motorů do sekaček je Briggs & Stratton výrobcem sekaček, sněžných fréz, generátorů, tlakových mycích strojů či strojů pro údržbu parků, golfových hřišť či zahrad. Na českém trhu jsou motory Briggs & Stratton poháněny sekačky většiny světových i evropských výrobců, např. HUSQVARNA, MTD, GGP, TORO, AL-KO, VIKING, které jsou k dostání například v obchodech Mountfield, dealerské síti KIS plus a.s. nebo obchodních řetězcích Bauhaus, Baumax, Globus, Hornbach či OBI.