Zimní kousky oblečení, které vám nesmí chybět

Zima je ročním obdobím, které nese spousta lidí nelibě. Někdo nemá zimu rád, protože se nosí víc vrstev oblečení, jinému vadí mrazivé teploty nebo pochmurné počasí. V šatníku však má každý z nás bundy, kabáty, šály, čepice a spoustu dalšího oblečení, které slouží k zahřátí. Víte, jaké kousky by vám však neměly chybět?

 

Úklid šatníku

Abyste zjistili, jaké oblečení v šatníku máte, naplánujte si úklid šatníku. Zároveň při třídění oblečení zjistíte, že je vám spoustu věcí velkých, malých nebo existuje jiný důvod, proč už své oblečení nenosíte. V takovém případě se zajímejte o možnosti, co s vytříděným oblečením. Kousky, které se vám do šatníku nehodí, můžete prodat, darovat kamarádce, ale také vyzkoušet recyklaci textilu.

 

Proč recyklovat

Důvodu, proč recyklovat je hned několik. Mezi hlavní důvody recyklace oblečení patří to, že oblečení navrátíte nový život a přitom pomůžete těm, kteří to potřebují. Po celé republice existuje několik recyklačních kontejnerů, kam můžete oblečení dát. Vždy myslete na to, aby bylo oblečení čisté, bez skvrn a bez děr. Ideálně jej do kontejneru uložte v igelitovém sáčku, případně ve větší igelitce.

 

Slušivý kabát

Pokud jste se dali do úklidu šatníku a třídění oblečení, určitě se zaměřte na to, že začíná zima a je na čase vytáhnout zimní kousky oblečení. V šatníku by vám rozhodně neměl chybět kabát. Jeho střih, barvu i délku zvolte podle své postavy. Vysokým sluší delší kabát, pokud máte chlapeckou postavu, zvolte vypasovaný střih a pro malé dívky se hodí kratší kabátek, připomínající sako.

Bunda, která zahřeje

Po recyklaci textilu by vám měla v šatní skříni zůstat také slušivá a skvěle padnoucí zimní bunda. Je na vás, zda si vyberete černou klasiku, která se hodí ke všemu, nebo vyzkoušíte extravaganci. Rozhodně budete nepřehlédnutelní v bundě s kožíškem, s barevným potiskem nebo originálním vzory a symboly.

Co na krk

V zimě vás zahřeje šála nebo šátek. Zvolit můžete tunelový šátek, maxi šálu nebo klasickou pletenou šálu. Pokud nechcete nosit tento doplněk, který může váš outfit ozvláštnit, zvolte pod bundu nebo kabát například rolák.

Co na hlavu

Někteří lidé nemají rádi čepice a vyhýbají se jim. Přesto byste v zimě měli chránit i hlavu, kterou uniká nejvíce tepla. Zvolit tak můžete pletenou čelenku, klobouk, případně baret nebo jiný druh pokrývky hlavy.

 

Ruce v teple

Nezapomínejte ani na rukavice. Nemusíte nosit nudné a klasické černé rukavice, ale klidně vyzkoušejte různé barvy, pořiďte si rukavice bez prstů s bambulkami, případně jiné, které se budou hodit k vašemu stylu oblékání.