Zimní servis auta. Na tohle nezapomeňte!

Každé roční období s sebou nese různá úskalí a povinnosti, které byste měli dodržovat. A pro vaši bezpečnou jízdu v autě to platí dvojnásob. Jak tedy vaše auto připravit na zimní období, na co vše si dát pozor a jak postupovat?

 

Zimní pneumatiky

Přezout auto na zimní pneumatiky je naprostý základ. Proto navštivte váš oblíbený pneuservis, který vám s výměnou kol pomůže. Důležitá je především správná hloubka dezénu, která v zimě musí být nejméně 4 mm. Při přezutí nechejte pneumatiky převážit a při každém třetím tankování zkontrolujte správný tlak v pneumatikách. Pokud řešíte koupi nových pneumatik, nemusíte za ně vždy zaplatit balík. Využít se dají i použité pneumatiky, na kterých můžete jezdit ještě několik let. Každý větší pneuservis bude mít ojetá pneu skladem, stačí se domluvit s vaším technikem.

 

Autobaterie

Časté svícení, nízké teploty nebo náročné zimní startování. Tohle všechno dává vaší autobaterii pořádně zabrat. Už se vám také stalo, že jste startovali déle než 5 minut nebo jste nenastartovali vůbec? Nekomplikujte si zbytečně život a pořiďte si novou autobaterii, která odpovídá doporučení výrobce, má správnou kapacitu i správnou velikost. Výměna autobaterie je pak za chvíli hotová.

 

Navštivte automyčku

Že vám nedává smysl, proč jet v zimním období, plném špinavého sněhu na silnicích, do myčky? Nejde ani tak o čisté auto, jako o ochranu jeho laku. Před zimou je doporučenou navštívit automyčku a zaplatit si nejdražší program, který obsahuje voskování karoserie a ochranu laku. Díky takovéto péči, kterou autu dopřejete, se vám bude v zimním období lépe udržovat a auto bude lépe chráněné od rzi.

 

Co nesmí chybět v autě?

Vaše zimní výbava auta by měla určitě obsahovat startovací kabely, jelikož nikdy nevíte, v jaké se ocitnete situaci, nemrznoucí směs a destilovanou vodu, gumové koberečky místo textilních, škrabku na sklo, teplé rukavice, řetězy a pohotovostní výbavu, která obsahuje deku, pití nebo čokoládu.

Jak pečujete o vaše vozidlo během zimních měsíců vy?