Zvuková izolace vám doma zařídí skutečné ticho

Sousedi v paneláku jsou příliš hluční? Koupili jste dům na rušné ulici a v noci nemůžete spát? Bydlíte blízko vlakové tratě a projíždějící vlaky vás ruší? Všechny tyto situace mají řešení. Nechte si domů dát akustickou izolaci.

Možná je váš pocit subjektivní, možná hluk skutečně přesahuje únosnou míru. Tak či tak určitě pomůže odhlučnění, tedy instalace akustické izolace.

 

Jaký materiál se používá pro odhlučnění?

Spousta firem používá na odhlučnění minerální vlnu, ta však vhodná není. Zvuková izolace musí mít hlavně vysokou hustotu, aby eliminovala veškeré zvukové vibrace. Profesionálové využívají různé materiály podle toho, jaký hluk se snaží eliminovat. Puštěné rádio, štěkající pes, dupot z horního bytu – zvuky mají různou frekvenci a různé materiály je jinak zachycují. Neexistuje jedno univerzální řešení, vždy je nejlepší konzultovat situaci s odborníky.

 

Změňte hluk a zvuk v místnosti

Různé materiály dokážou také vyřešit prostorovou akustiku, abyste se lépe slyšeli. To se hodí například v konferenčních či zasedacích místnostech. Zvukovou izolaci a materiály zlepšující akustiku si nechávají instalovat jak domácnosti, tak firmy. Klidné prostředí je bez debat důležité pro odpočinek i práci.

Odborníci používají specializované produkty. Jako akustická izolace slouží například speciální akustická pěna Silent Foam 120, která dokáže nejen snížit hluk, ale i dobu dozvuku (ozvěnu). Tradičně se kombinuje s neprůzvučným materiálem, aplikuje se na stěnu či strop.

 

Nechte si poradit od odborníků

Podobných materiálů existuje více a odborníci vám pomohou vybrat ten nejlepší pro vaše potřeby. Obraťte se například na společnost Potichu, která zajišťuje tiché prostředí v Česku a na Slovensku. Jejích služeb využívají třeba Kia, Cisco a další významní klienti. Nejlepší na tom všem je, že vám ráda poradí a dodá materiál, nemusíte však platit za práci, můžete si ho nainstalovat sami.