10 nápadů, co dělat na podzim

Podzim patří mezi nejbarevnější období a pro mnohé je i nejoblíbenější. V tomto roční období je možné dělat mnoho aktivit, inspirujte se některými z nich a užijte si aktivní podzim v přírodě nebo tvořivý podzim v teple domova.

 

1) Podzim na zahradě

Pokud máte zahradu u domu nebo na ni dojíždíte každý víkend, podzim si můžete užít právě zde. Můžete se pustit do opravy a rekonstrukce chaty nebo zahradního domku. Můžete posbírat úrodu, případně vyrobit hmyzí hotel nebo třeba krmítko pro ptáky.

 

2) Grilování s přáteli

Podzim umí být příjemně teplý a slunečný, i v toto období můžete uspořádat grilování s přáteli. Nezapomeňte na dřevěné brikety pro jednodušší rozdělání ohně a maso si naložte alespoň jeden den dopředu.

 

3) Pouštění draka

S dětmi, ale klidně i jen v páru si užijte pouštění draka. Vydejte se na louku nebo na pole, draka si můžete vyrobit nebo koupit. Uvidíte, že i jako dospělí se pobavíte a zasmějete.

 

4) Houbaření

Podzim je také ideální období, kdy se vydat na houby. Vyberte si les za domem nebo podnikněte výlet s přáteli. Nezapomeňte košíky a houbařské nože.

 

5) Tajuplná výprava

Skvělým nápadem je tajuplná výprava za nadpřirozenem. Ideální počasí je deštivo a pochmurno. Najděte si zámek nebo hrad v okolí a užijte si dobrodružství, ze kterého vás bude mrazit.

 

6) Kroužek knihomolů

Pokud raději podzim trávíte doma, tak se domluvte s přáteli, kteří patří mezi vášnivé čtenáře a uspořádejte si kroužek knihomolů. Můžete si doporučit knížky na zimu, případně si přečíst své oblíbené úryvky z knih.

 

7) Romantika u krbu

Romantikou jako z filmu je podzim u krbu. Připravte si dostatek dřevěných briket a dřevěných pelet. Vytvořte si zásoby už i na zimu. Dejte si před krb deku a s partnerem si společně povídejte nebo poslouchejte hudbu.

 

8) Zavařování a chystání na zimu

Z letošní úrody, kterou jste posbírali na zahradě, si vytvořte zásoby na zimu. Zavařte ovoce, naložte zeleninu a vyzkoušet můžete i domácí ovocné džemy.

 

9) Tvořivá dílna

Zkuste si doma něco vytvořit. Můžou to být podzimní dekorace, zvířátka z kaštanů nebo třeba vánoční výzdoba, případně věnce. Nachystat si můžete také masky na Haloween.

 

10) Lesní běh

Na podzim se skvěle začíná s během. Zkuste vyběhnout jeden den na lehkou trasu kolem domu, další den přidávejte dobu běhu i uběhlé kilometry. Budete překvapeni, jak skvěle se po běhu budete cítit.