100% odstranění graffiti a fungující systém

Chcete opravdovou záruku, že graffiti odstraníte z vašeho domu a plotu hned a bez dalších problémů? Nechte si nanést antigraffiti ochranu, což jsem já neudělal a i přes upozornění jsem nad tím mával rukou.

Po první zkušenosti a setkáním s vandaly jsem si nechal antigraffiti ochranou okamžitě přetřít svůj dům, teda spíše část, která čouhá do ulice, za plot mi snad nikdo nepoleze, i když nikdy nevím. A SERVIS LIPKA, s.r.o. mi aplikovala antigraffiti ochranu poté, co jsem si je zavolal a poprosil je o odstranění graffiti z mojí fasády domu. Ošklivě mi sprejeři zničili celou fasádu, nevím jestli dokonce nenainstalovat kamery, ale při dnešní aktivitě policie, je to možná i zbytečné.

Odstranění graffiti z mé fasády nebylo naštěstí tak složité a bylo odstraněno úplně vše. Také to bylo tím, což tvrdili odstraňovači z firmy, že jsem je zavolal ihned a nečekal, až se barva zažere do fasády a usadí se tam tak, že s ní nehnou.

Vše bylo precizně odstraněno a moje fasáda vypadala jo nová. Ovšem nebyl to první případ, kdy jsem si tuto firmu musel zavolat, jen s tím rozdílem, že příště už přijeli a odstranění graffiti nebylo vůbec náročné, protože jsem si od nich nechal aplikovat antigraffiti ochranu, se kterou mi i nabídli levné a rychlé odstranění graffiti z mojí fasády kdykoliv se jen objeví. Takže výskyt graffiti už není tak intenzivní, protože sprejeři se už na moji fasádu vracet nechtějí, když jejich graffiti tak rychle mizí.

Neodstraňujte graffiti sami, zavolejte odborníky!

Jedné profesionální firmě jsme před rokem v srpnu zadali zakázku na odstranění graffiti. V červenci nám někdo pomaloval fasádu domu, kterou jsme tentýž rok v květnu nechali udělat.

Každý, kdo už někdy byl v podobné situaci jako my, má určitě ke sprejerům podobné sympatie. Máme pocit, že ve škole děti evidentně málo kreslí, když si vybíjí svoje umělecké sklony na fasádách domů…Nejen, že natažení fasády nestojí málo, ale navíc jsme tak hnusný „obrázek“ ještě neviděli.

02 Odstranění graffiti

Na firmu A SERVIS LIPKA jsme dostali doporučení od mé sestřenky, která si je objednala před nějakým rokem na čištění koberců. Prolistovali jsme tedy s manželem jejich stránky a rozhodli se je požádat o odstranění graffiti. Pracovníci firmy A SERVIS  se netvářili moc šťastně, když jsme jim řekli, že jsme se snažili odstranit graffiti sami. Tím jsme si celou situaci značně zkomplikovali, protože graffiti nejde odstranit celé, když už do toho někdo vrtal.

Tu zběsilost zkoušeli z fasády odstranit jejich prostředky, ale protože jsme nějak narušili strukturu fasády mytím, dostala se barva ještě hlouběji a po odstranění zůstaly vidět stíny ze sprejů.

Museli tedy fasádu oškrabat, znovu natáhnout a přemalovat. Kdybychom to věděli, tak se určitě do odstraňování nepouštíme sami, ale to už je pozdě. Snad naše zkušenost pomůže ostatním, kteří mají stejný problém… Každopádně chceme pracovníkům firmy poděkovat za jejich práci. Udělali ji rychle a po graffiti není ani památka.