3 tipy, kam vyrazit na Šumavě na výlet

Šumava je nádherné pohoří s mnoha neprobádanými místy. Pokud vás láká dobrodružná dovolená či aktivní prodloužený víkend, není nic jednoduššího než vyrazit právě na Šumavu, kde na vás čekají Plešné jezero, Plechý, Modrava i Kvilda. V následujících řádcích vám poskytneme hned několik tipů na výlety.

Jestliže jsou ve vašem hledáčku penziony na Šumavě, narazíte hned na několik zajímavých ubytovacích zařízení. Záleží však i na tom, v jaké části byste chtěli bydlet.

 

Vodopády svatého Wolfganga

V první řadě by vaše kroky měly směřovat k vodopádům svatého Wolfganga, které se nachází nedaleko od Vyššího Brodu u vyhlášeného cisterciáckého kláštera. Výlet je velice dobře dostupný od Lipna, ale najít si můžete i penzion v Žatci, který se nachází opravdu blízko.

 

Nejjižnější bod v České republice

Další možností je vyrazit do bývalé osady Radvano, kam se mnohá léta nemohlo kvůli takzvané železné oponě. V současné době můžete do osady dojít turistickou stezkou, jež směřuje dokonce až do Rakouska. Záleží na tom, na jak dlouhou pěší túru si troufáte.

V případě, že najdete penzion ve Vyšším Brodě, nejjižnější bod v České republice už pro vás nebude tak daleko. Nicméně je lepší zaparkovat ve vesničce Studánky a zahájit procházku právě odtud. Posilnit se před výletem můžete v místním pivovaru.

 

Josefova štola nedaleko Černé

Zapomenout nesmíme ani na technickou pamětihodnost, a to Josefovy štoly, kam se dostanete i po naučné stezce. Josefova štola je kousek od osady Mokrá v lesním úseku.

Pokud hledáte penziony, podívejte se na stránku Penzion.cz, kde najdete celou řadu možností. Stačí si jen vybrat podle svých potřeb a požadavků. Užijete si spoustu zábavy. Pamatujte, že na nudu rozhodně není prostor. Spíše naopak, budete se modlit, abyste všechny atrakce na Šumavě stihli.