4 tipy, jak se v zimě zahřát

Mrazy udeřily v plné síle, a tak se chladem choulí i ti, kteří běžně zimomřivostí netrpí. Všichni bez výjimky hledáme způsob, jak se co nejrychleji a nejúčinněji zahřát. Ti šťastnější odcestují do tepla někam do exotických zemí, ostatní ale musí hledat jiná řešení, jak zimu v našich zeměpisných šířkách přežít.

 

Vrstvěte

Spoléhejte se na teplé oblečení. Navlékněte na sebe několik vrstev, ideální jsou tři až čtyři. Začněte bavlněným spodním prádlem, pokračujte delším upnutým tričkem, svetrem nebo fleecovou mikinou, namísto džínsů zvolte teplejší legíny. Nahoru pak přijde zimní kabát nebo bunda, která vás ochrání před rozmary počasí. Na závěr nezapomeňte na teplé ponožky a kvalitní boty, kožené rukavice, hřejivou šálu a hlavně čepici, právě hlavou totiž uniká nejvíce tepla.

 

Sportujte

Sport představuje ideální způsob, jak rozhýbat a zahřát zkřehlé tělo, a to i během pár minut. Proto v zimě praskají ve všech všechna sportovní centra. Teplo vám bude na aerobiku, spinningu, boxu, pilates či bikram józe, která se cvičí v místnosti při teplotě okolo 40 stupňů, takže z vás pot bude doslova lít. Vyrazit můžete také tančit.Jakákoli pohybová aktivita vám nejen rozproudí krev v těle, ale zároveň uvolní endorfiny a vykouzlí vám tak dobrou náladu.

 

Zahřejte se zevnitř

Jako skvělé zahřívače fungují také některé potraviny. Do zimního jídelníčku proto zařaďte ovesné vločky, pohanku. Preferujte teplá jídla, jako jsou polévky či nejrůznější kaše ve sladké i slané úpravě, vařená, pečená či dušená zelenina. Dobrou službu vám prokáže také koření, jako je skořice, chilli, kurkuma, hřebíček. Přisypte je do nejrůznějších pokrmů a uvidíte, že výsledek se dostaví téměř okamžitě. Dodržovat nezapomeňte ani pitný režim, dopřejte si šálek teplého čaje nebo kávy, které zahřejí vaše tělo zevnitř.

 

Přitopte si

Pokud zimou drkotáte i doma a horké čaje, hřejivé deky, ani teplé ponožky nepomáhají, pak nezbývá než si přitopit. A to alespoň v té místnosti, v níž pobýváte nejčastěji. K tomu skvěle posloužínapříklad elektrický teplovzdušný konvektor od společnosti Orava EK-2006. Ten vnese krásné teplo do vašeho domova a během chvíle ho příjemně vyhřeje. Stačí, když ho zapnete do elektrické sítě a nastavíte jeden ze tří stupňů teploty. Výkon můžete regulovat podle potřeby, maximum je 2000 W, snížit ho můžete na 1250 nebo na 750 W. Ohřívač disponuje bezpečnostní funkcí proti přehřátí. Pomocí držáku ho navíc můžete zavěsit i na zeď. A zima si na vás už nepřijde!