4 způsoby, jak cvičením posílit zdraví

Chcete začít pravidelně cvičit a u aktivního stylu života vydržet? Najděte si cvičení, které vás bude bavit a navíc výrazně zlepší váš zdravotní stav. Poradíme vám, jaké cvičení vyzkoušet a co můžete udělat pro své fyzické i psychické zdraví, ještě dnes.

 

1) Správný sport

Jen pokud si zvolíte správný sport, nebude pro vás problém u něj vydržet. Při výběru byste měli zohlednit nejen dostupnost a možnost sportovat v pohodlí svého domova, ale také vás vybraný sport musí bavit. Může se jednat o jógu na cvičební podložce, pravidelný běh na běžícím páse nebo oblíbené posilování s činkami. Sport vybírejte také podle toho, jakou část těla chcete posílit a jaké jsou vaše kritické partie.

 

2) Zdravotní benefity

I když se na začátku budete cítit ještě víc unavení a rozlámaní, věřte, že právě s tímto problémem se potýkají všichni. Dejte si pozor, abyste to na začátku nepřehnali a nepřivodili si svalovou horečku nebo křeč. Posilujte každý den jinou partii těla, případně cvičte obden. Vyberte si sport, který vám přinese největší zdravotní benefity. Vyzkoušejte například pilates pro posílení zad nebo cvičení na BOSU pro posílení středu těla.

 

3) Pravidelnost

Aby mělo cvičení pozitivní vliv na vaše zdraví, je zapotřebí cvičit pravidelně. Snažte se denně dodržet stejný čas posilování, ať už se jedná o cvičení brzy ráno, ještě před prací, nebo pravidelný sport večer před spaním. Díky pravidelnému cvičení se velmi brzy projeví také fyzické změny na vašem těle, stejně jako zvýšení kondice a posílení dýchacího i kardiovaskulárního systému.

4) Zbavte se bolestí

Pokud vás trápí bolest zad, může to pramenit z nedostatečného pohybu a sedavého zaměstnání. Zvolte si protahovací cvičení, které vás této bolesti zbaví. Cvičení je také ideálním způsobem, jak se zbavit menstruačních bolestí. Nemusíte trhat rekordy v rychlostním běhu nebo zvedat těžké váhy, postačí, když si denně dopřejte alespoň 30 minut na cvičební podložce u oblíbené lekce protahování nebo posilování s cvičebními pomůckami.