Půjčovat si více, než je nutné, se nevyplácí

Půjčku je zapotřebí vybírat si nejen podle výše částky, ale také podle toho, nač ji využijete. Jiné podmínky jsou u hypoték a jiné například u online půjček.

Na českém finančním trhu je celá řada úvěrů a půjček a vyznat se v nich může být někdy docela obtížné. Podle čeho tedy vybírat ten pravý finanční produkt, který vám pomůže buď z nelehké finanční situace anebo si díky němu zajistíte pohodlnější život?

  • Jednou z nejdůležitějších podmínek pro vhodný úvěr je, zbytečně ho nepřeplácet.
  • Někdy může být totiž termín „nejlevnější půjčka“ tak trochu zavádějící.
  • S vyhledáním nejvýhodnější půjčky pomůže srovnávač.

První otázka, kterou je třeba si položit před hledáním vhodného úvěru tedy je, na co budete peníze potřebovat. Jiný finanční produkt je vhodný na financování bydlení a jiný na nákup potřeb do domácnosti. Na financování bydlení je pochopitelně nejvýhodnější hypotéka.

o Vzhledem k tomu, že je to vlastně půjčka se zástavou nemovitosti, nabízejí ji banky s nižší úrokovou sazbou.

o Veškeré potřebné základní informace o těchto úvěrech se dozvíte prostřednictvím webového nástroje, kterým je hypoteční kalkulačka.

Rychlé nebankovní půjčky

Jinou kategorií jsou nebankovní půjčky. Ty přicházejí ke slovu především ve dvou případech.

– A to, když vám banka odmítne schválit úvěr a vy peníze skutečně nutně potřebujete.

– Anebo ve chvíli, kdy na finanční prostředky opravdu velice spěcháte, a navíc nemáte v úmyslu vzít si částku končící několika nulami.

Krátkodobé nebankovní půjčky je možné najít také pod označením online půjčky. Tento termín označuje produkty, které je možné vyřídit z pohodlí domova a není nutné chodit na jakoukoliv pobočku. Dalším krokem je to, že si spočítáte, kolik peněz budete potřebovat. Je nesmyslné půjčovat si více než je nutné. Pak byste zcela zbytečně platili úroky.

  • Při zjišťování nejvýhodnějších finančních produktů pro vaši potřebu se ale nesoustřeďte pouze na výši úrokové sazby.
  • Důležitějším ukazatelem u půjčky je výše RPSN.
  • Zde máte zahrnuty všechny budoucí výdaje.